אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שבועיים: הסתיימו העיצומים בקריית הממשלה בתל אביב צילום: תומי הרפז

לאחר שבועיים: הסתיימו העיצומים בקריית הממשלה בתל אביב

העובדים ישובו מחר לעבודה סדירה, לאחר שנציבות שירות המדינה התחייבה לטפל בבעיית העומס וזיהום האוויר בחניון

13.08.2018, 14:16 | עמרי מילמן

ההסתדרות הודיעה היום (ב') כי החל ממחר יחזרו עובדי קריית הממשלה בתל אביב לעבודה סדירה, לאחר שנקטו בעיצומים בשבועיים האחרונים שהשביתו את כלל שירותי הממשלה בקריה.

קראו עוד בכלכליסט

תיאור מצב שעתיים מתחת לאדמה, בלי יכולת לזוז: מסע לפקקים שמסתתרים בחניונים הציבור כבר נכנע לפקקים בכבישים, שנתפשים כגזרת גורל. אבל מתחת לפני האדמה רוחשים עוד ועוד פקקי ענק, שבהם מתייבשים אנשים גם שלוש שעות בניסיון למצוא מקום בחניון ליד הבית או להיחלץ מזה שבעבודה. מסע מייאש בין האנשים שתקועים בפקקים הסמויים מן העין ארי ליבסקר, 145 תגובותלכתבה המלאה

עובדי קריית הממשלה בת"א מסרו כי נענו לבקשת יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי ומ"מ נציב שירות המדינה אהוד (אודי) פראוור לסיים את העיצומים בהם נקטו בשבועיים האחרונים, ולחזור לעבודה סדירה החל ממחר.

זאת כאשר "הסכמת העובדים לסיים את צעדיהם הארגוניים הגיעה לאחר שנציב שירות המדינה התחייב לעשות את כל אשר לאל ידו על מנת לפתור עד לאחר החגים את בעיית עומסי התנועה וזיהום האוויר בחניון קריית הממשלה". אולם, ההסתדרות מאיימת, כי "אם עד תום החגים לא יימצא פתרון הולם לבעיית היציאה והזיהום בחניון, עובדי קריית הממשלה יחדשו ואף יחריפו את צעדיהם הארגוניים".

קריית הממשלה בת"א, צילום: אוראל כהן קריית הממשלה בת"א | צילום: אוראל כהן קריית הממשלה בת"א, צילום: אוראל כהן

הרקע לעיצומים הוא טענות של עובדי הממשלה על כך שזיהום האוויר בחניון מסכן את בריאותם זאת לאור עומסי התנועה שמאריכים את השהות שלהם בחניון. בחודש שעבר הסכימו בנציבות לקצר בחצי שעה את יום העבודה של העובדים כדי להקל על העומס ביציאה (וכן לאפשר להם שלא לעבוד בשעות קבועות), אולם הובהר כי מדובר היה בפתרון זמני לשלושה חודשים.

לצד זאת, גורמים בממשלה טוענים כי מבדיקות שנעשו על ידי גורמי מקצוע כלל אין זיהום אוויר באזור, וכי הזיהום הוא רק תירוץ של העובדים, שמתלוננים על הפקקים. אולם מאחר ומקום עבודתם במרכז תל אביב ואף יש להם מקום חניה מסודר (בשונה ממקומות עבודה רבים בתל אביב) הם מבינים כי תלונות על הפקקים לא יתקבלו באור חיובי בציבור שעומסי התנועה אינם זרים לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות