אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות מיטב דש: הרווח הנקי נפל ב-28% צילום: ישראל הדרי

דוחות מיטב דש: הרווח הנקי נפל ב-28%

בית ההשקעות רשם ברבעון השני של 2018 רווח נקי של 15 מיליון שקל, ההכנסות נותרו ללא שינוי ביחס לרבעון המקביל והסתכמו ב-221 מיליון שקל; המנכ"ל רביב: "עליית מדד המחירים לצרכן הגדילה את הוצאות המימון"

14.08.2018, 09:24 | שיר רייטר

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בית ההשקעות מיטב דש רשם ברבעון השני של 2018 הכנסות שהסתכמו בכ-221 מיליון שקל - ללא שינוי מהכנסות הרבעון השני של השנה הקודמת, ועלייה של 2.3% מהרבעון הראשון של 2018. כך על פי הדוחות הכספיים שפירסם הבוקר (ג') מיטב דש.

קראו עוד בכלכליסט

ה- EBITDA המנוטרלת ברבעון השני 2018 הסתכם בכ-61 מיליון שקל, ירידה של 6.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועלייה של 7% לעומת 57 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה.

הרווח הנקי עמד על כ-15 מיליון שקל, ירידה של 34.8% לעומת כ-23 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה וירידה של 28.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

לפי מנכ"ל בית ההשקעות אילן רביב, "הרווח הנקי הושפע ברבעון זה מהעלייה במדד המחירים לצרכן, אשר הגדילה משמעותית את הוצאות המימון".

אילן רביב מנכל מיטב דש, צילום: עמית שעל אילן רביב מנכל מיטב דש | צילום: עמית שעל אילן רביב מנכל מיטב דש, צילום: עמית שעלהוצאות שיווק, תפעול, הנהלה וכלליות והוצאות מימון בגין אשראי חוץ בנקאי הסתכמו ברבעון השני 2018 בכ-169 מיליון שקל, ללא שינוי ביחס לרבעון הראשון השנה ועלייה של כ-2.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

היקף הנכסים המנוהלים של מיטב דש השקעות בסוף הרבעון עמד על כ-130 מיליארד שקל, עלייה קלה בהשוואה להיקף הנכסים בסוף הרבעון הראשון של השנה שעמד על כ-129 מיליארד שקל.

 
פעילות הגמל והפנסיה ממשיכה לבלוט לחיוב בתשואות גם ברבעון זה. קרן הפנסיה של מיטב דש היא הגדולה מבין קרנות הפנסיה של בתי ההשקעות עם היקף נכסים של כ-8.6 מיליארד שקל והיקף הפקדות שנתיות של כמיליארד וחצי שקל, זאת ערב היציאה למכרז השני לניהול קרן פנסיה ברירת מחדל של רשות שוק ההון.

הסכם קיבוצי ראשון בבית השקעות

במקביל, הודיע בית ההשקעות על הסכם קיבוצי ראשון שנחתם לאחר חודשי משא ומתן בין הנהלת החברה לוועד העובדים. ההסכם מגדיר סדרי עבודה בחברה כמו שעות העבודה, הסדרים פנסיונים והליכי פיטורים.

עוד במסגרת ההסכם הקיבוצי, יקבלו העובדים תוספות שכר בשיעור שבין 1.5% ל-3% משכר הבסיס של כלל העובדים הזכאים להעלאה. בקביעת שיעור עליות השכר ניתנה עדיפות לעובדים ברמות השכר הנמוכות ולעובדים ותיקים.

כן מעגן ההסכם הטבות שונות כמו הגדרת שכר מינימום בחברה בגובה של 6,000 שקל, מענקים למשרתי מילואים, מתנות לחגים, השתתפות במימון לימודים אקדמאים וזכאות לקרן השתלמות. עוד קובע ההסכם הטבות חדשות ביניהן מענק חתימה וסבסוד ארוחות חלקי.

יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי אמר כי "זו הפעם הראשונה בה חברת השקעות חותמת על הסכם קיבוצי. מהלך זה יחזק את עובדי מיטב דש ואת החברה כולה, יביא לשיפור תנאי העובדים ולחיזוק הביטחון התעסוקתי שלהם. ההסתדרות הלאומית תמשיך לפעול ללא לאות למען כלל עובדי החברה. זהו יום היסטורי עבור עובדי מיטב דש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות