אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל עוקבת אחריכם גם אם אסרתם עליה; כך תבטלו את הריגול צילום מסך גוגל

מדריך כלכליסט

גוגל עוקבת אחריכם גם אם אסרתם עליה; כך תבטלו את הריגול

החברה מתעלמת מהגדרות פרטיות שקובעות שאסור לה לאסוף היסטוריית מיקומים - אך עדיין ניתן לחסום את האיסוף הזה; במדריך פשוט זה תלמדו כיצד לעצור את החברה מלנטר את מיקומכם, ואף למחוק את המידע שכבר הספיקה לאסוף

14.08.2018, 11:23 | עומר כביר
גוגל אוהבת את המידע שלנו. היא כל כך אוהבת אותו, כשגם כשאנחנו אומרים לה מפורשות לא לשמור אותו, היא עדיין שומרת אותו. אתמול חשפה AP שהחברה שומרת מידע מיקום של משתמשים גם כשההגדרות החשבון שלהם מורות לה במפורש שלא לעשות זאת; אפילו אם אפשרות היסטוריית מיקומים כבויה, החברה עדיין אוספת ושומרת מידע מיקום משירותים ויישומים שונים שלה.

קראו עוד בכלכליסט

במדריך הזה נציג את הדרכים הפשוטות בהן ניתן לעצור את איסוף המידע הזה, ואף למחוק את המידע שגוגל כבר הספיקה לאסוף.

1. היכנסו לקישור הזה.

2. בדקו שאופציית "היסטוריית מיקומים" כבויה (ואם היא פעילה, כבו אותה). זה כלי איסוף ושמירת המיקום הראשי של גוגל.

3. כבו את "פעילות אינטרנט ואפליקציות". באמצעות כלי זה שומר גוגל מידע מגוון על פעילות המשתמש, וכפי שחשפה AP, גם מידע מיקום מסוים.

4. המהדרין יכולים לגלול בעמוד ולכבות את כל האופציות הפעילות. אלו כוללות היסטוריית צפיות וחיפושים ביוטיוב, מידע ממכשירי מובייל ועוד.

היסטוריית הפעילות והמיקומים, צילום מסך גוגל היסטוריית הפעילות והמיקומים | צילום מסך גוגל היסטוריית הפעילות והמיקומים, צילום מסך גוגל

כעת, למחיקת מידע המיקום שכבר אספה גוגל: 

1. היכנסו לקישור הזה.

2. זהו פרטי מיקום באמצעות המפה הקטנה שמופיעה לצדם או אייקון סיכת המיקום.

3. לחצו על אייקון שלוש הנקודות שמופיע בפינה השמאלית עליונה של הפריט.

4. לחצו על "מחק" ובחלונית שנפתחה שוב על "מחק".

5. חיזרו על התהליך עד שמחקתם את על מידע המיקום.

ביחרו בטווח הזמן הרחב ביותר, מיחקו את המידע, צילום מסך גוגל ביחרו בטווח הזמן הרחב ביותר, מיחקו את המידע | צילום מסך גוגל ביחרו בטווח הזמן הרחב ביותר, מיחקו את המידע, צילום מסך גוגל

למהדרין: כך תמחקו את כל המידע שאספה החברה:

1. היכנסו לאותו הקישור.

2. בראש העמוד, משמאל, לחצו על אייקון שלוש הנקודות ואז על "מחק פעילות לפי".

3. תחת "מחק לפי תאריך" לחצו על "היום" ובחרו "כל הזמנים".

4. ודאו שבתיבת הגלילה התחתונה כתוב "כל המוצרים".

5. לחצו על "מחק" ובחלונית שנפתחה שוב על "מחק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל 3 ... בוא ואשיב לך
לפי הדוגמא שלך אסור בכלל להדליק טלפון .. כי הרי גם חברת סלולר יכולה לדעת מיקום והמשטרה יכולה לבקש גם ממנה. אתה ב 2018.. מחובר אונליין כל הזמן, כמעט כל אפליקציה שאתה משתמש בה מבקשת הרשאת מיקום (ואני לא מדבר על אפליקציות ניווט אלא על כמעט כל אפליקציה. דווקא מגוגל אתה חושש ? אני לא עובד בגוגל (לצערי) ולא מייחצן אותם אבל בלי קשר לגוגל.. מה שאני בא לומר הוא שאין לנו את הדרך לשמור על הפרטיות שלנו היום כפי שאנחנו רוצים וזה משהו כמו קרב אבוד (אלא אם תסגור את הטלפון). לכן, לפחות תהנה קצת משרותים האלו. ואם אנחנו בדוגמאות .. אפשר גם לתת המון דוגמאות הפוכות למה היסטורית מיקום יכולה לסייע.
ל  |  14.08.18
2.
לא מבין מה הפחד. אפשר להנות מזה שיש לנו נתוני היסטוריה
הרבה פעמים יוצא לי לחפש מקום שהייתי בו או לוודא שעה מסויימת ... כל עוד המידע זמין רק לי מה בדיוק הבעיה ? אם אתם לא שומרים הסטורית מיקום אתם בטוחים שגוגל לא יודעת איפה אתם ? האמת שאין לי מושג אבל אני לוקח בחשבון שזה אפשרי כי הטלפון מדווח מיקום לעוד המון שרותים. בשורה התחתונה דעתי היא שאם אתם לא סומכים על גוגל אל תשתמשו במוצרים שלהם ואם אתם כן, אז לפחות תהנו ממה שיש להם להציע והיסטורית מיקום למשל זה פיצ'ר שיכול להיות שימושי להרבה אנשים.
n  |  14.08.18
לכל התגובות