אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכירת חיסול: הביטקוין צלל הבוקר מתחת ל-6,000 דולר צילום: גטי אימג'ס

מכירת חיסול: הביטקוין צלל הבוקר מתחת ל-6,000 דולר

המטבעות הווירטואליים מאבדים גובה בזמן שחלומות המשקיעים על תעודות סל מבוססות ביטקוין ודומיו הולכים ומתרחקים; הביטקוין נופל ביותר מ-6% ושווי השוק הכולל של המטבעות הקריפטוגרפיים ירד ל-190 מיליארד דולר, אחרי שיא של 835 מיליארד שנרשם בינואר

14.08.2018, 11:36 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הביטקוין צלל הבוקר (ג') מתחת לשווי של 6,000 דולר, וכמוהו צללו עוד עשרות מטבעות דיגיטליים קטנים יותר, בזמן שמכירת החיסול המתרחשת מאז תחילת החודש לא מראה סימני האטה.

קראו עוד בכלכליסט

המטבע הקריפטוגרפי הגדול בעולם ירד הבוקר בשעה חמש וחצי (שעון ישראל) בכ-6.2% לערך של 5,887 דולר, ערכו הנמוך ביותר מאז יוני. מטבע האת'ריום ירד ב-12%, וכך גם 99 מתוך 100 המטבעות הקריפטוגרפיים אחריהם עוקב אתר Coinmarketcap.com ב-24 השעות האחרונות.

היום לפני הצהריים מאבד הביטקוין 6.1% ונסחר בשווי של 6,072 דולר. שווי השוק הכולל של המטבעות הקריפטוגרפיים ירד ל-190 מיליארד דולר, אחרי שיא של 835 מיליארד שנרשם בינואר.

חנות לממכר ביטקוין בת"א, צילום: אוראל כהן חנות לממכר ביטקוין בת"א | צילום: אוראל כהן חנות לממכר ביטקוין בת"א, צילום: אוראל כהן


 בעוד הביטקוין ודומיו רכבו ביולי על התקוות שתעודות סל עוקבות מטבעות וירטואליים ימשכו משקיעים חדשים לעולם מטבעות הקריפטו, רגולטורים אמריקאים טרם אישרו את ההצעות הרבות לכינון מוצר שכזה.

האכזבה מכך מתווספת כעת לחשש הגואה מכך שיזמים שגייסו הון שרובו קריפטוגרפי במסגרת הצעות מטבע ראשוניות יחלו לממש את רווחיהם ממטבעות כמו האת'ריום.

עד כה בחודש אוגוסט ירד הביטקוין ב-23%, ומתחילת השנה מחק המטבע הווירטואלי 58% מערכו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
זה נכון שהביטקוין עולה ויורד...
...אבל מי ששם לב לפרטים, בכל פעם מתחילת השנה שבה שהוא מזנק הוא מגיע פחות גבוה, ובכל פעם שהוא צולל הוא נעצר באותה הרצפה של 6000 דולר לביטקוין. זוהי תצורה טכנית של ״משולש יורד״ והיא אינה מבשרת טובות. ביום שבו הביטקוין יפול באופן נחרץ מתחת לרצפת ה-6000 דולר הוא כנראה ימשיך ליפול ולא יזנק יותר. אולי הוא יעצר ב-2000 או ב-1000 דולר ויתייצב שם, אבל באותה המידה הוא יכול להמשיך ליפול לאפס. כי מדובר בנכס ספקולטיבי שאין לו שום שימוש אמיתי. אף אחד לא משתמש בו למסחר יומיומי או להעברת כספים בינ״ל. המשתמשים היחידים הם ספקולנטים שינטשו אותו ברגע שיבינו שאפסה התקווה להתעשר.
אורן  |  14.08.18
4.
כל החכמים שטוענים שהשמיים הם הגבול...
יש גבול אחד של הרצפה, ואתם בדרך לשם... אה, מה אני מבין, אני כולי מדבר מפוזיציה של מתנגד לשינויים בכלכלה העולמית, או שפשוט אני מזהה פירמידה כשאני רואה אחת... אבל תמשיכו לפוצץ מילים כמו "חדשנות", "התנתקות מהמערכת הבנקאית", עולם חדש" ותבינו שמישהו עשה פה סיבוב של מיליארדים על פראיירים. בלי קשר, אני בדיוק מחפש למכור גשר... לפרטים בפרטי
אייל  |  14.08.18
לכל התגובות