אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטר ת'יל משקיע ב-Carbyne של אהוד ברק צילום: בלובמרג

פיטר ת'יל משקיע ב-Carbyne של אהוד ברק

החברה פיתחה פלטפורמה שהופכת מוקדי חירום לחכמים, עם יכולת זיהוי מיקום מתעדכן, קבלת מידע נרחב מהשטח וכלים נוספים שמשפרים את זמן התגובה. את סבב הגיוס, 15 מיליון דולר היקפו, הובילה קרן Elsted Capital Partners

14.08.2018, 12:51 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ Carbyne (לשעבר ריפורטי) גייסה 15 מיליון דולר בסבב גיוס שני. את הסבב הובילה Elsted Capital Partners, אליה הצטרפה כמשקיעה קרן ההשקעות Founders Fund של פיטר ת'יל. ההשקעה תשמש להגדלת נוכחות החברה בשווקים בעולם ולשיפור מוצריה בתחום מוקדי החירום החכמים.

קראו עוד בכלכליסט

זו ההשקעה הראשונה של הקרן של פיטר תיל בחברה שיושבת בארץ; היא היתה מהתומכות הראשונות ב SpaceX, Palantir, Facebook ו-Airbnb.

Carbyne הוקמה ב–2014 על ידי פנחס בוכריס, אמיר אליחי (מנכ"ל) ליטל לשם, אלכס דיזנגוף ויוני יאטסון. עד היום גייסה החברה 7 מיליון דולר. בשלבים הראשונים להקמת החברה השקיע בה ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שנחשב גם לאחד ממייסדיה.

 

אהוד ברק , צילום: תומי הרפז אהוד ברק | צילום: תומי הרפז אהוד ברק , צילום: תומי הרפז

מערכת 911NG שפיתחה Carbyne מאפשרת לנציגי שירותי חירום לתעדף במהירות וביעילות את השיחות שמגיעות אליהם, בעזרת מידע כווידאו חי מזירת האירוע, שיחות IP ומיקום מדויק תוך כדי תנועה. Carbyne מדווחת על צמצום זמן המענה לשיחת חירום ב-65% לעומת זמן המענה הקיים כיום, והמערכת שלה מסוגלת גם לשמור תיעודי פניות מדויקים, לביצוע תחקירים ולשיפור וייעול השירות באופן מתמשך ורציף.

"אנשים מצפים למצוא שירות יעיל, מתקדם טכנולוגית ואפקטיבי בכל הקשור למצבי החירום וביטחון הציבור", מסר ברק. "זה מה שהופך את Carbyne והטכנולוגיות רחבות הטווח שלה למבוקשות כל כך בשוק. המייסדים והצוות כל כך יצירתיים, ממוקדים ואנרגטיים שאני בטוח שעם כניסתה של Founders Fund לתמונה, צפוי לחברה עתיד מזהיר".

אמיר אליחי, מנכ"ל החברה, צילום: ענבל מרמרי אמיר אליחי, מנכ"ל החברה | צילום: ענבל מרמרי אמיר אליחי, מנכ"ל החברה, צילום: ענבל מרמרי

"חשוב במיוחד שנתקן את המערכות המיושנות שלנו למענה במצבי חירום סביב העולם", מסר טריי סטיפנס, שותף בקרן Founders Fund. "הטכנולוגיה של Carbyne תחליף תשתיות מיושנות ותספק יכולות חדשות וחזקות לנותני שירות במוקדי חירום".

"השתתפותה של קרן ההשקעות Founders Fund בסיבוב גיוס זה היא יוצאת דופן במשמעותה", הוסיף אליחי. "מעבר לגאווה הגדולה שלנו להיות ההשקעה הראשונה של הקרן בישראל - הערך שקרן כזו מביאה הוא עצום. אנו מדברים על שוק רחב היקף עם פוטנציאל אדיר ואנחנו בקושי מגרדים את פני השטח. לא יכולנו לבקש שותפים טובים יותר. זו רק ההתחלה של המהפכה שאנו רוצים ליצור במערכת התקשורת למצבי חירום בכל העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
20 - עשיתי ש.ב ואתה טועה. זאת ההשקעה הראשונה של הקרן
בהשקה הקודמת הוא השקיע בעצמו, ולא דרך הקרן. ל-5 - אתה כל כך צודק. זה אמור להיות חשוב לכל מי שקורא ומתעניין בכלכלה. בכלל צריך יותר לינקים לכתבות ומקורות בחו"ל, ומידע קצת יותר מפורט ואינפורמטיבי מעבר לידיעה עצמה.
דודמויישלה  |  20.08.18
21.
ל-10, קבל עצה נהדרת לגבי עולם היזמות...
עולם המיזמים מתחלק לשניים: אלה שמשפרים משהו קיים (חדשנות פרוגרסיבית), ואלה שיוצרים מוצר שמטלטל שווקים (חדשנות דיסרפטיבית). המיזם של מוקדי החירום משפר מוצר קיים, ומיזם מסוג זה לא אמור לקחת שנים לפתח, וזה בסדר. הרעיון שלהם הוא אינו פתטי, אלא פנטסטי. במקום להתמרמר, ממליץ לך לחשוב על איזה מוצר נוסף אתה כותב בחודש, ומשיק אותו בעצמך. בהצלחה :-)
אבג  |  17.08.18
לכל התגובות