אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשיא הבא של אוניברסיטת בן גוריון - פרופ' דניאל חיימוביץ מאוניברסיטת תל אביב צילום: צביקה טישלר

הנשיא הבא של אוניברסיטת בן גוריון - פרופ' דניאל חיימוביץ מאוניברסיטת תל אביב

חיימוביץ משמש כדיקאן הפקולטה למדעי החיים בת"א. הוא כתב ספר מדע פופולרי שתורגם ל-18 שפות, ומוכר כפעיל ציבור לקידום המחקר במדעי הצמח. חיימוביץ יחליף את פרופ' רבקה כרמי

14.08.2018, 13:10 | שחר אילן

הוועד המנהל של אוניברסיטת בן גוריון בנגב בחר בדיקאן הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל-אביב פרופ' דניאל לנשיא הבא של האוניברסיטה הדרומית.

הועד המנהל אישר בכך את המלצת ועדת החיפוש לנשיא, בראשותו של עו"ד אשר חלד. פרופ' חיימוביץ יכנס לתפקיד בתחילת ינואר הקרוב. הוא יחליף את הנשיאה היוצאת של האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי, לאחר שהשלימה שלוש קדנציות בתפקיד (12 שנים). פרופ' חיימוביץ יהיה הנשיא השביעי של האוניברסיטה.

עו"ד חלד ציין כי לדעת חברי ועדת החיפוש, פרופ' חיימוביץ ניחן ביכולת ליצירת שיתופי פעולה נדרשים עם גורמי פנים וחוץ גם יחד. הועדה התרשמה כי הוא בעל מעמד אקדמי מוכר ומערך, בארץ ובעולם; יש לו כושר מנהיגות, חזון ויכולת להוביל תהליכי שינוי ופיתוח מהותיים. זאת, ביחד עם ניסיון ניהולי מוכח במערכות אקדמיות; לפרופ' חיימוביץ הכרות מעמיקה עם מערכת ההשכלה הגבוהה וכיווני הפיתוח האקדמי בישראל ובחו"ל.

פרופ פרופ' דניאל חיימוביץ | צילום: צביקה טישלר פרופ

פרופ' חיימוביץ, יליד מדינת פנסילבניה ארה"ב, למד בארה"ב באוניברסיטת קולומביה ובארץ באוניברסיטה העברית בירושלים, שם קיבל את הדוקטורט שלו בגנטיקה. כחבר סגל אקדמי באוניברסיטת תל-אביב, זכה במלגת אלון היוקרתית המוענקת לחוקרים צעירים מצטיינים על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

במהלך הקריירה המדעית שלו, פרסם פרופ' חיימוביץ מאמרים בתחומי חקר הביולוגיה ההתפתחותית, ביולוגיה חישובית ומדעי הצמח וכן ייסד את התוכנית לאבטחת מזון באוניברסיטת תל-אביב. פרופ' חיימוביץ הוא מחברו של ספר המדע הפופולארי: "צמח: מה הוא יודע", שיצא לאור ב-2012, תורגם ל-18 שפות. הוא מוכר כיום כפעיל ציבורי בינלאומי לקידום המחקר במדעי הצמח ותרומתו להאכלת אוכלוסיית העולם ההולכת וגדלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות