אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסקונט מציג תשואה על ההון של 11%, הרווח הנקי זינק ב-55% ל-423 מיליון שקל צילום: שאול גולן

דיסקונט מציג תשואה על ההון של 11%, הרווח הנקי זינק ב-55% ל-423 מיליון שקל

דוח מעולה לדיסקונט, שמציג עלייה של 5.2% בתיק האשראי בדגש על צמיחה חדה במשכנתאות. ההוצאות עלו ב-7.5% בשל מענקים צפויים לעובדים התלויים בתשואה השנתית על ההון

15.08.2018, 09:13 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

בנק דיסקונטבניהולה של לילך אשר טופילסקי מציג דוח חזק מאד עם רווח נקי של 423 מיליון שקל ברבעון השני, עלייה חדה של 55.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. התשואה על ההון עמדה על 11%.  

קראו עוד בכלכליסט

בסיכום המחצית הראשונה הסתכם הרווח ב-742 מיליון שקל, עלייה של כמעט 30% לעומת התקופה המקבילה, עם תשואה על ההון של 9.6%. הבנק החליט על חלוקת דיבידנד בגובה של 10% מהרווח הנקי.

הן דוחות הבינלאומי שפורסמו הבוקר והן דוחות בנק דיסקונט עוקפים במונחי תשואה על ההון את הדוח הטוב שפרסם בנק לאומי אתמול (שבו הציג רווח של כמעט מיליארד שקל ברבעון).

הרווח של דיסקונט הוא תולדה בין היתר של צמיחה בתיק האשראי שהסתכם ב-156.5 מיליארד שקל - עליה של 5.2% מתחילת השנה. עיקרה של הצמיחה טמונה בעלייה במגזר הקמעונאי, בדגש על מגזר המשכנתאות שצמח ב-12% בהשוואה לרבעון המקביל. מנתוני הדוח עולה שתחום המשכנתאות תורם לדיסקונט בכל הקשור להבאת לקוחות חדשים.

בבנק מציגים גם ירידה בהוצאות של הפסדי אשראי שהסתכמו ב-129 מיליון שקל ברבעון, ירידה של 39% לעומת התקופה המקבילה. הוצאות אלה מהוות 0.33% בחישוב שנתי מהאשראי לציבור.

הרווח במחצית הסתכם ב-742 מיליון שקל, עליה של 30% לעומת התקופה המקבילה והתשואה על ההון במחצית הסתכמה ב-9.6% בהשוואה ל-8% במחצית המקבילה אשתקד. התרומה של חברות הבת בקבוצה, במחצית הראשונה של השנה, הסתכמה ברווח של 386 מיליון שקל, עליה בשיעור של 13% ביחס לתקופה המקבילה.

הכנסות הבנק עלו ב-11% בהשוואה לרבעון המקביל, בעיקר בשל עליה בפעילות השוטפת. ההוצאות עלו במקביל בשיעור של 7.5% בתקופה זו, בעיקר כתוצאה מהפרשה למענקים עתידיים תלויי תשואה. לפי הסכם השכר בבנק, העובדים זכאים לבונוס במצב שבו התשואה על ההון עולה על 7.5%, כאשר גובה המענק עומד על חצי משכורת בממוצע. עוד גורם לעלייה האמורה בתוצאות הוא גידול בהוצאות התפעוליות של חברת כרטיסי האשראי כאל.

יחס היעילות במחצית עמד על 68% לעומת 68.3% במחצית המקבילה אשתקד. ברבעון השני יחס היעילות עמד על 65.8% לעומת 67.8% ברבעון המקביל אשתקד.

יחס ההון העצמי רובד 1 עמד ברבעון על 9.8%.

בנק מרכנתיל הציג ברבעון רווח נקי של 147 מיליון שקל, גידול בשיעור של 54.7% ביחס לתקופה המקבילה. כאל הציגה רווח נקי של 78 מיליון שקל, קיטון בשיעור של 25.7% הנובע מהוצאות תפעול וגיוס משמעותיות כפועל יוצא מהקמת המועדון המשותף עם שופרסל. דיסקונט ניו יורק הציג רווח נקי של 55 מיליון דולר, ותשואה להון של 12.2%, בשל עלייה בהכנסות מריבית והוצאה שלילית להפסדי אשראי – כלומר הצליח לגבות חובות אבודים.

בהמשך לצעדי ההתייעלות שיישם הבנק במסגרת התכנית האסטרטגית הרב שנתית, הוחלט להציע לעובדים תכנית פרישה מרצון במסגרתה יתאפשר לכ- 200 עובדים, לפרוש בתנאים מועדפים, עד סוף שנת 2018. התכנית כוללת פיצויים מוגדלים של עד 260% ועלותה מוערכת בכ-230 מיליון שקל.  

לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט, צילום: שאול גולן לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט | צילום: שאול גולן לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט, צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות