אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הירידות בעולם: נסיגה חדה ביורו מול השקל צילום: shutterstock

לאחר הירידות בעולם: נסיגה חדה ביורו מול השקל

המטבע האירופי היציג נקבע בירידה של 0.8% על 4.18 שקלים, הדולר עלה ב-0.1% ל-3.69 שקלים; הלילה טיפס הדולר לשיא של 13 חודשים מול היורו ומול אינדקס המטבעות; המטבע האירופי נסוג היום ב-0.3% נוספים בשווקים הבינ"ל; הלירה הטורקית מתחזקת ב-7.2%

15.08.2018, 16:11 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

המטבע האירופי נפל היום (ד') בשוק המקומי, בהמשך לירידה החדה שרשם הלילה מול הדולר בשווקים העולמיים: היורו נסוג ב-0.8% ושערו היציג נקבע על 4.18 שקלים, הדולר עלה היום ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.69 שקלים

קראו עוד בכלכליסט

בשווקים הבינ"ל רושם היורו היום בצהריים נסיגה נוספת של 0.3% לרמה של 1.131 דולר בלבד; הלירה הטורקית עולה ב-7.2% ונסחרת בסביבת 6.09 לירה לדולר.

אמש טיפס הדולר בשווקים הבינ"ל לרמת שיא של 13 חודשים מול אינדקס המטבעות המובילים בעולם, וכן לשיא של 13 חודשים מול היורו – על רקע החששות מהחשיפה האפשרית של אירופה למשבר הכלכלי בטורקיה בכלל ולמטבע הטורקי בפרט.

"עם הכניסה לאוגוסט החלה תנועה של מכירה ביורו, והיא תפסה תאוצה עם התפרצות המשבר הטורקי הנוכחי. לנוכח המהומה הגדולה שאנו רואים בטורקיה וההשפעה על שווקים מתעוררים אחרים, הדולר ממצב את עצמו בימים אלה כמטבע של מקלט בטוח", אומר בארט וואקאביישי (Bart Wakabayashi), מנהל שלוחת טוקיו של קבוצת הפיננסים האמריקאית סטייט סטריט בנק (State Street Bank).

"המטבע האמריקאי מספק את התשואה הגבוהה ביותר מבין המטבעות הנתפסים כמקלטים בטוחים, כך שבאופן טבעי הוא מושך את הנזילות הגבוהה ביותר. אם אתה מתכוון לשים את הכסף שלך איפשהו לתקופה מסויימת, הדולר הוא הבחירה שלך", מוסיף וואקאביישי (הדברים מובאים ב-CNBC).

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות