אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מטורקיה ויוון: מלונות הלואו קוסט של אילת יוצאים לדרך צילומים: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

תשכחו מטורקיה ויוון: מלונות הלואו קוסט של אילת יוצאים לדרך

ל"כלכליסט" נודע כי התוכנית תאפשר לרשת מלונות אסטרל בניית מאות חדרי מלון שיענו על הדרישה לתיירות במחירים זולים בעיר

16.08.2018, 06:57 | דותן לוי

הוועדה הארצית לתשתיות לאומיות (ות"ל) אישרה לראשונה תוכנית תיירותית, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בתוכנית להקמת מלאי גדול של מלונות "לואו קוסט" (חדרים ברמת אירוח D) שיתנו מענה לחופשות זולות ולאופי תיירות שנהפך למבוקש ולפי משרד התיירות חסר כיום באילת. בשלב זה הוועדה דנה ואישרה את התוכנית והחליטה להעביר אותה להערות והשגות.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית הוגשה על ידי רשת מלונות אסטרל בהתאם לתיקון לחוק המאפשר לוות"ל לדון גם בתוכניות תיירותיות. תיקון 107 לחוק תכנון ובנייה אושר ב־2016, וקבע כי שר התיירות רשאי להכריז על מתחם תיירות שיוגדר כראוי לתוכנית תשתית לאומית בכמה מסלולים: מיזם להקמת מלון אחד ויותר הכולל לפחות 400 יחידות אירוח במתחם אחד, שני מיזמים בפריסה אזורית או ארצית הכוללים יחד 300 יחידות אירוח, או מיזם להקמת ארבעה מלונות לפחות בפריסה אזורית או ארצית. אם זאת, החוק קבע כי לא יוגשו תוכניות בסביבה החופית, למעט בתחום רשות עירונית.

להסב ללואו קוסט

רשת אסטרל נמצאת בבעלות אנשי העסקים האילתים אשר גבאי ובני זרח. בבעלות הרשת חמישה בתי מלון באילת עם 600 חדרים שיוסבו בחלקם למלונות לואו קוסט וכן מגרש ריק המיועד גם הוא להקמת מלון. מתוך פעילות הרשת שני מלונות פועלים בשיטת "הכל כלול", והתוכנית של הרשת תכלול את הרחבתם של כל המלונות הקיימים והקמתו של מלון חדש:

  • מלונות נירוונה קלאב ואסטרל נירוונה סוויטס הצמודים ממוקמים ממערב לכביש הכניסה לעיר, בסמוך למשרדי העירייה, הם בני ארבע קומות. התוכנית מוסיפה 3 קומות לכל מלון וכ־100 חדרי מלון בשני המלונות.

קו המלונות של אילת, צילומים: שאטרסטוק קו המלונות של אילת | צילומים: שאטרסטוק קו המלונות של אילת, צילומים: שאטרסטוק

  • מלון אסטרל מאריס הממוקם בפינה הצפון־מערבית של החוף הצפוני באילת הוא כיום מלון של ארבע קומות ברמת 4 כוכבים (רמה B). התוכנית מאפשרת את הגבהתו לתשע קומות והקמת שני אגפים חדשים שיכללו כ־145 חדרים בדרגה D וכן תוספת של קומת חניה.

  • מלון אסרטל פאלמה בלגונה הצפונית כולל 150 חדרים ברמת 4 כוכבים בארבע קומות, ובמסגרת התוכנית תתווסף לו קומה נוספת (סך הכל חמש קומות) שתכלול 60 סוויטות ואולם אירועים.

  • מלון אסטרל וילג' מצפון למלון אסטרל פאלמה הוא מלון קיים ברמת 4 כוכבים הפרוש במבנים של קומה אחת. במסגרת התוכנית ייהרס האגף הדרומי של המלון ובמקומו יוקם בניין של חמש קומות ותוספת קומה למבנים הקיימים שיהפכו למבנים של שתי קומות. בסך הכל מדובר על תוספת של 40 חדרים.

  • המלון החדש שיוקם ייקרא אסטרל לייט והוא יוקם בצמוד למלון אסטרל פאלמה, על הטיילת של הלגונה הצפונית. התוכנית היא למלון של עשר קומות ו־450 חדרים ברמה D.

לדברי מתכננת הוות"ל, נאוה אלינסקי רדאעי, "לאחר שנים מקודמות תוכניות למלונות חדשים באילת לרבות מלון לואו קוסט שלא קיים כיום. התוכנית, לצד שדה תעופה חדש שיפתח בקרוב, מהווים בשורה חדשה לעיר ופוטנציאל לקידום תיירות מגוונת באזור, שתיתן מענה לקהלים שונים ותקדם את הפעילות הכלכלית בעיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

91 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

90.
אילת? למה?
היינו שבוע שעבר בקפריסין, ארבע לילות שם יותר זול מאילת. הכל כלול , בריכה פי שלוש מכל מלון באילת. כמות אנשים בבריכה בשיא היו 30 איש , חוף ים צמוד, כמות אנשים בחוף ים אולי 30, לא מורגש לא צפוף. המחיר כולל כרטיסי טיסה זול יותר מאילת. הטיסה מבחינת זמן קצרה יותר מאילת. לא מצליח להבין למה אנשים נוסעים לאילת.
זק  |  19.08.18
89.
הרבה הרבה מאחור
רק שיוצאים לאירופה מבינים את ההבדל העצום בין ישראל לשאר המערב. רמת הנקיון. איכות התחבורה הציבורית. הסדר והנוחות. מדהים הפער. תנסו לדמיין תייר אירופאי מגיע לאילת או תל אביב. הכל מטונף. אין לקפוץ לתחתית להגיע ממקום למקום. תנסו להסביר איך מגיעים בקלות מנווה צדק למוזיאון הארץ לדוגמא. התייר יהיה אבוד וישלם כמו שלא ניתן לדמיין על אוכל ולינה. אנחנו רחוקים רחוקים מלהתחרות עם אירופה על לב התיירות
יוסיפון  |  18.08.18
לכל התגובות