אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מבקש להגדיל את תקציב הביטחון ב-4-3 מיליארד שקל בשנה צילום : אמיל סלמן, צילום פול

נתניהו מבקש להגדיל את תקציב הביטחון ב-4-3 מיליארד שקל בשנה

מדובר ב- 0.2%-0.3% מהתל"ג. נתניהו הודיע כי הגדלת התקציב מיועדת להוצאה על כלל גופי הביטחון כולל השב"כ המוסד. הכוונה היא להגדיל את התקציב בסופו של דבר על פני העשור הקרוב בכ-37 מיליארד שקל

15.08.2018, 20:01 | עמרי מילמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציג היום לקבינט את "תפיסת הביטחון 2030", במסגרתה הודיע כי בכוונתו להגדיל את תקציב הביטחון ב- 0.2%-0.3% מהתל"ג שעומד על 11.4 טריליון שקל, כך שמדובר על כ-4-3 מיליארד שקל בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו הודיע כי הגדלת התקציב מיועדת להוצאה על כלל גופי הביטחון (צה"ל, שב"כ, מוסד ואחרים).

המטרה, לדבריו, היא להגדיל את שיעור ההוצאה על הביטחון לשיעור של 6%, כאשר היום היא עומד על 5.7%-5.8% ולאחר שירדה באחוזים בודדים בשנים האחרונות.

הכוונה היא להגדיל את התקציב בסופו של דבר על פני העשור הקרוב בכ-37 מיליארד שקל, מה שינגוס בהכרח בהוצאות הממשלה על השירותים האזרחיים.

אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו וגדי איזנקוט, צילום: שאול גולן אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו וגדי איזנקוט | צילום: שאול גולן אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו וגדי איזנקוט, צילום: שאול גולן

למעשה לפני מספר שבועות שר האוצר כחלון הכריז בעצמו על תוכנית של 30 מיליארד שקל על פני עשור לטובת מערך הגנה ומיגון העורף. נראה כי כעת התחרות היא על מי יסייע ביותר לביטחון לאור הבחירות הקרבות.

הדרגים המקצועיים ידרשו בשבועות הקרובים להציג את ההשלכות של אותה כוונה. כדי להגדיל את תקציב הביטחון כבר בשנה הבאה יידרשו בממשלה לעשות קיצוצים משמעותיים בתקציבי יתר המשרדים, או לחילופין להגדיל את הגרעון מעבר ל-3% מה שיגדיל את החוב הכולל, בניגוד להמלצות כל הגופים הבינלאומיים.

ברקע הדברים נתניהו סירב עד כה להתייחס לסוגיית שכר השוטרים והסוהרים וגמלאי המשטרה והשב"ס, הממשלה נדרשת להחליט האם לקבל את פסיקת בין הדין הארצי לעבודה ולהעניק להם תוספת עבור העדר ביטחון תעסוקתי (למרות שבפועל ישנו ביטחון כזה) בשל ההצמדה לשכר אנשי הקבע, מה שיביא לקיצוצים בהיקף של 7 מיליארד שקל, או לקבוע כי התוספת אינה נדרשת ולעתור על כך לבג"ץ. גם נתניהו וגם כחלון טרם התייחסו ישירות לנושא שעלול לעורר את זעמם של אנשי המשטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
די להפוך את ישראל לספרטה
במקום לסרב לקבל החלטות אמיצות ולעשות שלום עם השכנים שלנו (לא "האויבים" שלנו!), כמו שעשו בגין ורבין, הממשלה הנוכחית הופכת אותנו לספרטה תאוקרטית. ככה זה כשחיילים ורבנים נמצאים בכל הצירים החשובים במדינה ודואגים רק לעצמם. כמו ספרטה שנמחקה, כך יהיה גם עם ישראל, אם היא לא תזדרז לחזור ולאמץ את הדרך האתונאית, שהנחילה לנו את הדמוקרטיה והנאורות.
פריקלס  |  16.08.18
לכל התגובות