אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריאל דחה הצעת באב"ד לבטל חתימות השרים על עדכון מחירי מוצרי חלב צילומים: עמית שעל

אריאל דחה הצעת באב"ד לבטל חתימות השרים על עדכון מחירי מוצרי חלב

שר החקלאות כתב לכחלון: "אין בדעתי לחתום על הצו המעביר את הסמכויות להעלאת או הורדת מחירים מפוקחים במוצרי חלב מאיתנו למסלול אוטומטי, כפי שהציע מנכ"ל משרדך"; באב"ד: "אני קורא לאריאל לנהוג באחריות"

15.08.2018, 21:56 | אורנה יפת ועמרי מילמן

שר החקלאות אורי אריאל, חשף היום (ד) כי מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד הציע לו לקדם מסלול שיעקוף את הצורך בחתימה של שרי האוצר והחקלאות כדי להעלות (או להוריד) מחירים עבור מוצרי חלב מפוקחים.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלח אריאל לשר האוצר, משה כחלון, ואשר הגיע לידי "כלכליסט", הוא ציין: "הנני להודיעך כי אין בדעתי, עתה, לחתום על הצו המעביר את הסמכויות להעלאות/הורדת מחירים מפוקחים במוצרי חלב מאיתנו, שרי האוצר והחקלאות – למסלול אוטומטי כפי שהציע אמש מנכ"ל משרדך, ללא התייעצות סדורה ומלאה בהקדם".

אם ההצעה של באב"ד, כפי שהוצגה על ידי אריאל, תתקבל בסופו של דבר על ידי שר החקלאות, משמעות הדבר היא כי העלאות המחירים ייעשו בפועל, אבל חתימתו של כחלון (ואריאל) לא תתנוסס מעליהן.

אריאל סירב לקבל את אותה הצעה בשלב זה מאחר ולדבריו, שר האוצר כחלון לא תיאם עם משרד החקלאות הפחתת המכסים על ירקות, לקראת חגי תשרי. "במכתבי אליך מיום ה-27.6.18 ביקשתי ממך שהפחתת המכסים בנושא הירקות לקראת חגי תשרי תהיה בתאום עימנו", מתריס אריאל במכתבו לכחלון, "אך נעניתי בשלילה, ופתחת את השוק לייבוא ללא תיאום עם משרדי".

שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, צילום: צביקה טישלר שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר | צילום: צביקה טישלר שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, צילום: צביקה טישלר

משרד האוצר מנהל שיג ושיח מול חברת תנובה בנוגע לסוגיית העלאת מחירי המוצרים המפוקחים. אמש התקיימה פגישה בין משרד האוצר, משרד החקלאות ונציגי חברת תנובה. המדינה אמורה הייתה להגיש את תגובתה לעתירה של תנובה נגד שר האוצר כחלון עד מחר (ה). תנובה עתרה לבג"צ וביקשה לחייב את שר האוצר להסביר מדוע הוא מסרב לקבל את המלצת ועדת המחירים, מלפני חמישה חודשים, להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים ב-3.4%.

היום (ד) אחר הצהריים, בעקבות הפגישה שקיימו אמש הצדדים, הגישה פרקליטות המדינה הודעה לבג"ץ ובקשה לקבל ארכה למתן התגובה של המדינה לעתירת תנובה עד ליום שני הקרוב.

מנכ״ל האוצר מסר ל"כלכליסט": "מתנהלים מגעים בימים האחרונים מול תנובה שלא התממשו עדיין לכדי הבנות. להוציא חלקי אינפורמציות זה חוסר אחריות, זה מסכן את ההבנות ועלול לפגוע בתנובה ומעוות את התמונה. יש מתווה רחב שכרגע דנים בו שככל שיבשיל ייצא באופן מסודר. אני קורא למשרד החקלאות ולשר העומד בראשו לנהוג באחריות הציבורית המתבקשת ולנהל את המגעים בחדר הסגור ולא על גבי התקשורת״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות