אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסות אובר זינקו ברבעון השני ביותר מ-50% צילום: בלומברג

הכנסות אובר זינקו ברבעון השני ביותר מ-50%

היקף ההזמנות שבוצעו בשירות של ענקית שיתוף הנסיעות זינק ברבעון השני ב-41%. במקביל הפסדי החברה הצטמצמו ב-24% ל-404 מיליון דולר "בלבד". סך המזומן שנותר לאובר בקופה: 7.3 מיליארד דולר

15.08.2018, 23:25 | עומר כביר

הכנסות אובר ברבעון השני של 2018 עמדו על 2.7 מיליארד דולר, עלייה של 51% לעומת הרבעון המקביל ב-2017 – כך לפי נתונים שמסרה החברה לכלי תקשורת בארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט

אובר חברה פרטית ולכן לא מחויבת בפרסום דו"ח רבעוני. עם זאת, החברה נוהגת מדי רבעון להפיץ נתונים נבחרים על הביצועים העסקיים שלה. לנתונים אלו יש להתייחס בספקנות, שכן נבחרו על ידי החברה וייתכן שהם לא מציגים תמונת מצב מלאה.

אפליקציית אובר, צילום: yahoo אפליקציית אובר | צילום: yahoo אפליקציית אובר, צילום: yahoo

לפי הנתונים, היקף ההזמנות שבוצעו בשירות עמד ברבעון השני על 12 מיליארד דולר, עלייה של 41% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד המתואם של החברה עמד על 404 מיליון דולר, ירידה של 24% לעומת הרבעון השני של 2017. בסוף יוני היו לאובר מזומן ברוטו בסך 7.3 מיליארד דולר, מיליארד יותר לעומת הרבעון הראשון של השנה.

בנוסף, אתר The Information דיווח שב-18 החודשים האחרונים השקיעה החברה בין 125 מיליון ל-200 מיליון דולר בפרויקט המכונית האוטונומית שלה. ואולם, משקיעים בחברה לוחצים עליה לעצור את הפרויקט, בין השאר על הרקע התאונה הקטלנית שנגרמה על ידי אחד הרכבים האוטונומיים של אובר מוקדם במרץ.

"היה לנו עוד רבעון נהדר, עם גידול מרשים לעסק בגודל שלנו", אמר מנכ"ל אובר, דארה קוסרשאהי, בהודעה לעיתונות. "נמשיך להשקיע בעתיד הפלטפורמה שלנו: הימורים גדולים כמו Uber Eats, אמצעי תעבורה ידידותיים לסביבה שמורידים את העומס בכבישים כמו Express Pool, ואופניים וקורקינטים חשמליים, עסקים חדשים כמו Freight ושווקים עם פוטנציאל גבוה כמו המזרח התיכון והודו שם אנחנו ממצבים את המעמד המוביל שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות