אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחפשים לשכור דירה בחו"ל במקום מלון? אל תסתפקו רק ב-Airbnb

מחפשים לשכור דירה בחו"ל במקום מלון? אל תסתפקו רק ב-Airbnb

אתר בוקינג מציע את אותם הנכסים במחירים שונים - והוא לא היחיד. אז לפני שסוגרים על החופשה הבאה מומלץ לערוך בדיקה יסודית

16.08.2018, 21:49 | שירות כלכליסט

אתרי הזמנות ותיירות כמו Booking.com עושים מאמצים להידמות יותר לאתרים כמו Airbnb, בעוד האחרון מנסה להידמות יותר ויותר לאתרי ההזמנות.

קראו עוד בכלכליסט

בוקינג.קום הודיע באפריל שהאתר מייצג כ-5 מיליון נכסים שאינם בתי מלון, כולל בתים ודירות - עלייה של 27% לעומת 2017, ואם כוללים בספירה גם מלונות ומוסדות מסורתיים אחרים, המספר הזה מגיע ל-27 מיליון.

בד בבד, מקור ב-Airbnb אמר לאתר חדשות התיירות Skift שבאתר החברה רשומים כ-4.85 מיליון נכסים, עלייה לעומת 4.5 מיליון ב-2017, עם תוכניות להגיע ל-5 מיליון בעתיד הקרוב. וזאת לאחר שהחברה הודיעה בפברואר שבכוונתה להוסיף גם בתי מלון לפלטפורמה שלה.

בעוד ששני האתרים הולכים ונעשים דומים זה לזה מבחינת היצע, ניתן למצוא יותר ויותר נכסים שמופיעים בשתי הפלטפורמות, אם כי לעתים במחירים שונים מאוד בכל אחת מהן. לשוני הרב במחיר יש מספר סיבות אפשריות. ראשית, האתרים גובים עמלות שונות ממלונות, הוסטלים וכו', כמו גם מהמשתמשים שלהן. בנוסף, ל-Airbnb יש מאפיין "תימחור חכם" שהמוסד המארח יכול לנצל כדי להעלות או להוריד את המחיר לפי הביקוש. בבוקינג.קום לעומת זאת יש את מאפיין ה-RateIntelligence שעוזר לבתי העסק למטב את המחירים שלהם. כל אחד מהכלים הללו משתמש באלגוריתם משלו, מה שמביא בהרבה מקרים למחירים שונים.

אז אם לדבר תכל'ס, אם מצאתם מקום שהייתם רוצים לשכור באחת מהפלטפורמות, עשו לעצמכם טובה ומצאו את המקום הזה גם בפלטפורמות מתחרות. יש סיכוי לא רע שהמחיר שם יהיה נמוך משמעותית. Airbnb נוטה להיות הפלטפורמה היקרה יותר עבור משתמש הקצה, כיוון שהיא מוסיפה למחיר דמי ניקיון, דמי שירות, ומיסי אכלוס - והכול לאחר מעשה, בעוד שבוקינג.קום בד"כ מכלילה את התשלומים האלה ישר במחיר.

הדירה הזאת בירושלים למשל (בתמונה למטה), שפורסמה ע"י Royal Market Place Apartments בבוקינג.קום, עומדת להשכרה ל-6 אנשים מהשלישי עד החמישי בספטמבר תמורת 317 דולר, בעוד שדירה זהה לכאורה ב-Airbnb עומדת להשכרה באותם תאריכים תמורת 385 דולר - הפרש של 68 דולר. דירת שני חדרי שינה שנמצאת בסמוך ויכולה לאכלס חמישה אנשים עומדת להשכרה תמורת 404 דולר ב-Airbnb, ותמורת 386 דולר בבוקינג - הפרש של 18 דולר. אבל איזה משני האתרים זול יותר תלוי גם במיקום ובמועד.

דירה להשכרה בירושלים. 317 דולר בבוקינג, 385 דולר ב-Airbnb, צילום מסך: booking.com דירה להשכרה בירושלים. 317 דולר בבוקינג, 385 דולר ב-Airbnb | צילום מסך: booking.com דירה להשכרה בירושלים. 317 דולר בבוקינג, 385 דולר ב-Airbnb, צילום מסך: booking.com

דירת שלושת חדרי השינה הזאת (בתמונה למטה) בשכונת ביירו-אלטו בליסבון למשל, עומדת להשכרה תמורת 402 דולר ב-Airbnb מה-8 עד ה-10 בספטמבר, אך תמורת לא פחות מ-731 דולר בבוקינג.קום - הפרש של 329 דולר.

דירה להשכרה בליסבון. 731 דולר בבוקינג, 402 דולר ב-Airbnb, צילום מסך: booking.com דירה להשכרה בליסבון. 731 דולר בבוקינג, 402 דולר ב-Airbnb | צילום מסך: booking.com דירה להשכרה בליסבון. 731 דולר בבוקינג, 402 דולר ב-Airbnb, צילום מסך: booking.com

ודבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון: Airbnb בדרך כלל לא מחייב על פי מספר האנשים שיאכלסו בפועל את הדירה, בעוד שבוקינג.קום כמעט תמיד כן מחייב על פי המספר הזה, כך שאם אתם מטיילים עם יותר אנשים, סביר יותר שתחסכו כסף אם תשתמשו באחרון.

את הדבר הזה ניתן לעשות עם אלפי אתרים ומקומות לינה כמעט בכל עיר שבה פועלים שני האתרים, וגם עם אתרים נוספים כמו HomeAway, VRBO ו-Expedia. היום מקובל מאוד לפרסם נכס בכמה אתרים, ואתם יכולים להרוויח מזה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תראו איזו פרסומת לבוקינג.קום
מנסיון - אני משכיר דירות רבות ופירסמתי גם ב AIRBNB וגם ב BOOKING.COM - תתרחקו מבוקינג! שירות לקוחות לבעלי נכסים סוג ז', גובים עמלות גבוהות, זה שנתנו פה דוגמאות לדירות שיותר זולות בבוקינג זה לא קשור למערכת עצמה, סתם בעל נכס שכנראה לא תאם את המחיר כמו שצריך - העמלה שבוקינג גובים יותר גבוהה מ AIRBNB, הם גם לא נותנים כיסויים וביטוחים לבעלי הנכסים \ משכירים כמו ש AIRBNB נותניםת בקיצור - הם כמו AIRBNB רק פחות טובים.
יאצ'ק  |  17.08.18
2.
עידן, מגיב1, מודק! ליצור קשר עם מקום האירוח והמחיר יהיה זול יותר מאתרי הזמנות.
בוקינג כבר מזמן הפל להיות יקר, מוטה לטובת מקומות שמשלמים לו יותר, ומצניע אחרים שלא משלמים, אפילו לא מפרסם נתונים עליהם (גודל חדר וכו'). עיזבן את בוקינג ותחסכו. ראו המלצות בטריפ אדוויזור, אתר אמין וטוב, ופנו לבד למקום האירוח, קל לגגל עליו ולמצוא אתר שלו או אתר הזמנה אחר.
מטייל  |  17.08.18
לכל התגובות