אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד: חפץ תיאם, נתניהו ואלוביץ' דנו במיזוג בזק ו-yes צילום: איי פי

החשד: חפץ תיאם, נתניהו ואלוביץ' דנו במיזוג בזק ו-yes

זה "האקדח המעשן" של החוקרים בתיק 4000? רה"מ ובעלי בזק נועדו במעונו בירושלים לפני ישיבה חשובה במועצת הכבלים והלוויין. עד המדינה חפץ תיאם זאת, וגורמים המעורבים בחקירה אמרו כי למשטרה ראיות שהשניים דנו במיזוג. נתניהו אמר כי התיק "קרס סופית", המשטרה סבורה אחרת

17.08.2018, 20:03 | ynet
זהו, להערכת המשטרה, האקדח המעשן בתיק בזק-וואלה: ל-ynet נודע כי פגישת בעלי "בזק" שאול אלוביץ' עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו ברחוב בלפור בירושלים התקיימה זמן קצר לפני ישיבה חשובה במועצת הכבלים והלוויין, ותואמה על ידי ניר חפץ. גוורמים המעורבים בחקירה אמרו כי למשטרה ראיות המוכיחות כי נושא השיחה היה בעניין המיזוג וזהו למעשה "האקדח המעשן" של החוקרים בפרשה.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", במשטרה מתמקדים בחקירת תיק 4000 בין היתר בפגישה שהתקיימה בבית ראש הממשלה בין נתניהו לאלוביץ'. על פי העדויות שבידי המשטרה, פגישה זו נערכה באופן בהול והתקיימה לבקשת אלוביץ' בסמוך לאחת מצמתי ההחלטות החשובות הקשורות למיזוג בזק ו-yes. כעת מתברר כי מי שתיאם את הפגישה והיה בסוד העניינים הוא עד המדינה ניר חפץ, שאף מסר עדות מפורטת על הפגישה ותוצאותיה.

מימין: שאול אלוביץ מימין: שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו | צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי מימין: שאול אלוביץ

נתניהו ואלוביץ', שנחקרו היום (ו') במקביל, לא הכחישו את דבר קיומה של הפגישה ופגישות נוספות ביניהן, אך טענו כל אחד בנפרד כי לא דנו בענייני בזק. לחלק מהפגישות הוזמן גם שלא בידיעתו עד המדינה השני שלמה פילבר, שהיה בקרבת מקום למקרה שיהיה צורך לפתור סוגיות בעניין.

חקירתו של ראש הממשלה ארכה ארבע שעות. היום התברר כי גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מסר השבוע עדות בתיק, ברשות ניירות ערך. החוקרים רצו לדעת כיצד ארדן פעל כשר התקשורת לעומת נתניהו ומה הייתה המדיניות שלו כלפי בזק, וארדן העיד על הרפורמות שקידם. נתניהו עומת בחקירתו עם עדות זו של ארדן.

לאחר מכן נמסר מטעמו של נתניהו כי "אחרי החקירה הוא בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך פסול מסוים. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

בניגוד להודעה שיצאה מלשכת ראש הממשלה, במשטרה אומרים כי הם ממשיכים לדבוק בתיק ובראיות שיש להם.

תיק 4000 עוסק במערכת היחסים שבין נתניהו לאיש העסקים ובעלי בזק שאול אלוביץ'. על פי החשד, הפכו קשרי החברות בין נתניהו לאלוביץ' למערכת יחסים של "תן וקח", וסחפו איתם שורה של מקורבים ובכירים לשורה של חשדות בעבירות שוחד וקבלת דבר מרמה. על פי החשד, ה"דיל" שבו מעורבים החשודים בפרשה כלל מתן הטבות מפליגות לחברת בזק, שהניבו הון רב לבעל השליטה בחברה. זאת נעשה בתמורת לסיקור מחמיא לבני הזוג נתניהו באתר "וואלה", שבשליטתו של אלוביץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אני רוצה לראות תמורה אמיתית ולא זיוני שכל של המשטרה
אין תמורה לא היה סיקור חריג בוואלה מעניין שאף אחד לא בודק מי מקבל מה עבור סיקור עויין נגד נתניהו בצורה מגמתית בעיתונים רבים בטלויזיה בערוצים רבים וכן בערוצי רדיו שם זה תקין זה סיקור חכם אובייקטיבי אמיתי לכו תדחפו את כל החקירה לתחת ומהצד השני אנחנו רואים טוב מאוד מה המצב של אלוביץ לעומת זאת לפניו אדון סבן דפק מיליארדים על חשבון הציבור ונתן גם פרוסה מהעוגה בסך חמישים מיליון שח לנבל גבאי מבחינתי החקירה הזו שווה לעכוז של יור הקרן
קשקוש משטרתי  |  18.08.18
לכל התגובות