אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה תפצה משפחה ב-242 מיליון דולר – בגלל פגמים במושבי הלקסוס צילום: בלומברג

טויוטה תפצה משפחה ב-242 מיליון דולר – בגלל פגמים במושבי הלקסוס

חבר מושבעים בטקסס פסק על הפיצוי לאחר שמצא שהפגמים של לקסוס ES300 משנת 2002 גרמו לפציעות חמורות לשני ילדיה הקטנים של משפחה מדאלאס בתאונה לפני שנתיים

19.08.2018, 11:29 | שירות כלכליסט
חבר מושבעים בטקסס פסק שעל חברת טויוטה לשלם 242 מיליון דולר לאחר שמצא שפגמים במושבים הקדמיים של לקסוס ES300 משנת 2002 גרמו לפציעות חמורות לשני ילדיה הקטנים של משפחה מדאלאס במהלך תאונה מאחור ב-2016.

חבר המושבעים בבית המשפט הארצי בדאלאס פסק 144 מיליון דולר בנזיקין נגד חברת טויוטה ו-Toyota Motor Sales לאחר שמצא שהשתיים נהגו ברשלנות בנושא, כך על פי מסמכים של בית המשפט. חבר המושבעים מצא שהמושבים הקדמיים היו מסוכנים באופן בלתי סביר ושהחברה לא הזהירה את צרכניה מהסכנה.

קראו עוד בכלכליסט

"למרות שאנחנו מכבדים את פסיקת חבר המושבעים, אנו נותרים בטוחים בכך שהפציעות היו תוצאה של התנאים הספציפיים של התנגשות קשה זו, ולא של פגם בעיצוב או ייצור הלקסוס ES300 מודל 2002," כך אמר אריק בות', דובר של חברת טויוטה. "נשקול את צעדינו הבאים", כך בות'.

מפעל של טויוטה. נשקול את צעדינו הבאים, צילום: בלומברג מפעל של טויוטה. נשקול את צעדינו הבאים | צילום: בלומברג מפעל של טויוטה. נשקול את צעדינו הבאים, צילום: בלומברג

פרנק ברנסון, עורך הדין של המשפחה, אמר מצידו שהיו בעיות מבניות במשענות המושבים הקדמיים שאמורות להגן על הנוסעים במושב הקדמי מפציעות צוואר, על חשבון בטיחותם של הנוסעים במושבים האחוריים. "זוהי סכנה שטויוטה ידעה לגביה," אמר ברנסון. "לחברה היה מספיק זמן כדי למצוא עיצוב שיתגבר על החסרונות הללו או לפחות להוציא אזהרה לציבור לקוחותיה. לילדים שלנו מגיע יותר."

חבר המושבעים העניק לילדים 92 מיליון דולר עבור הוצאות רפואיות, והנכות הפיזית והקשיים המנטליים מהם הם סובלים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
השוואה בין המצב העגום בארץ לזה שהתקבל כאן.
פסק דין חמור ניתן תוך שנתיים,לא היפנו את התובעים "לביטוח שלי",העירעור יישקל בלבד מחשש להוצאות נוספות. בישראל תחילה ייצא הנתבע בהשמצות אישיות מכוערות כנגד התובעים. יפנה את התובעים "לביטוח שלי" כי חברות הביטוח הישראליות מומחיות בסירוב עם "חוקרים" שמנסים לשבש במפגיע את תומתם של התובעים. ובית המשפט ("הנכבד") ימשוך את התביעה עם עורכי דין ש"ייצאו כל פעם למילואים" שתקבע ישיבה. ובסופו של דבר ייפסקו 2000 ש"ח בגלל "ענוי הדין" של הנתבעת....
דיוגנס  |  19.08.18
3.
לשלומי החמוד מ-1: נראה לך????
וטוב שכך. "פסיקה" כזו בישראל - ו-90% ממוכרי המוצרים והשירותים סוגרים העסק. לך תקנה רכב או סטייק מהשופטים..... אכן, בישראל יש בעיה, שבתי המשפט פוסקים מעט מדי (אם בכלל). אבל נראה לך שהסכומים כאן הם רציונליים?... אני לא יודע פרטים (רבאק, גרוטאה בת 14 על הכביש...), אבל זה לא סכום לפיצוי או השד יודע מה. זו קנוניה !
טרונצ'ו  |  19.08.18
לכל התגובות