אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 דרכים לטוס לחו"ל בלי שהעסק יתמוטט צילום: shutterstock

5 דרכים לטוס לחו"ל בלי שהעסק יתמוטט

הרצון להתנתק ולנפוש רגועים ושלווים מתנגש חזיתית עם הדאגה לשלום העסק. אלה האמצעים שישאירו אותך בשליטה – ואת החופשה נטולת דאגות

20.08.2018, 12:20 | אפרת אלוני, בשיתוף "בזק"
מחצית ממדינת ישראל מבלה בימים אלה מעבר לתחומי נתב"ג – וכשתקופת החגים ממשיכה כמעט ברצף את חודשי הקיץ, נראה שזה לא ישתנה כל כך מהר. הזדמנות להתנתק משגרת היומיום היא דבר מבורך תמיד, אולם בעלי עסקים יודעים כי מדובר באתגר לא פשוט בפני עצמו: הרצון להתנתק ולנפוש רגועים ושלווים מתנגש חזיתית עם הדאגה לתפעולו השוטף של העסק שנותר מאחור. כשהאחריות רובצת על הכתפיים, אך הזירה נשארת מחוץ לטווח הראייה – צריך למצוא דרכים להישאר בשליטה.

הדאגות רבות ומגוונות: בהעדרו של הבוס, לא תמיד מתנהל הכל כשורה. העובדים עלולים "לעשות הנחות" לעצמם, להתייחס שונה ללקוחות או לא להתייחס כלל – וכך להפסיד הזדמנות למכירה. במקרים קיצוניים יותר, עלולים גורמים כאלה ואחרים לנצל את העדרו של בעל הבית להעלמת ציוד או כספים.

וגם מרפי, בתורו, יודע להתעלל: מקררים שפסקו לעבוד בתזמון הכי מפוקפק גרמו בעבר לבעלי עסקים לאיבוד סחורה בשווי עשרות אלפי שקלים ויותר, כשהבעיה לא טופלה בזמן אמת. הצפות במשרדים מברז כיבוי אש או מהשירותים עלולים להרוס ריהוט או לגרום נזק קשה לרצפת העץ: בעלי הניסיון המר מספרים על נזק של מאות אלפי שקלים. ואלו רק כמה תרחישים, שכל מי שמנהל עסק בעצמו יודע להתאים לסוג העסק שלו. אבל יוצאים לחופש, אמרנו?

עסק המנהל את כל השירותים השונים אותם הוא צורך או מספק ללקוחות ממקום אחד וממערכת אחת, יכול לאפשר שליטה מרבית, שבאמצעותה ניתן יהיה לנפוש מרחוק בלב שקט. בעל העסק יודע בכל רגע נתון מה קורה במקום העבודה, המערכות שלו מתקשרות אחת עם השנייה, הוא יודע איפה נמצאים העובדים ומכיר את כל התנהגות הלקוחות שלו עוד לפני שהם נכנסים לעסק.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

זה יכול להיות משרד קטן המנטר כניסות ויציאות, מערכות מלאי או ניהול צריכת החשמל, מועדון לקוחות ומצלמות בקרה – ועד לרשת שלמה המנטרת כל היבט של העסק, מקררים, מחסנים, תאורה, חשמל, ניווט תוך-מבני ועוד. ובאנלוגיה ישירה לדימוי הגדר על הגג, שדווקא בשל הצבתה מאפשרת חופש תנועה רחב יותר ללא דאגות, כך גם התקנה של אמצעים פשוטים אך מתבקשים יכולה להחזיר אתכם היישר אל הקוקטייל ההוא, על הערסל.

כך תנהלו את העסק מפלטפורמה אחת בכל מקום ובכל זמן

הנה חמישה אמצעי בקרה לעסק שכדאי להכיר לפני החופשה הבאה בחו"ל:

• מצלמות מעקב בשליטה מרחוק. זה כמעט האלמנט הבסיסי יותר לתפעול עסק חכם בצורה מפוקחת: העין הפקוחה נותנת שקט נפשי ויכולת לוודא שדברים נעשים בדיוק כפי שנדרש. אבל לתיעוד של מה שמתרחש מבעד לעדשת המצלמה, חייבת להתלוות גישה ישירה ונוחה בזמן אמת לכל מה שמצולם. המערכות החדשות הפועלות בענן מאפשרות לעקוב אחר המתרחש בכל רגע נתון באמצעות מסך המחשב או הטלפון הנייד, מכל מקום ובכל זמן - ולקבל התראות במידה וקורה משהו חשוד. כך גם ברביצה על ערסל בחוף עם קוקטייל אקזוטי ביד, אפשר לוודא בחצי עין שהרביצה מוצדקת בהחלט.

• בקרת טמפרטורה למקררים: כשמדובר בעסק התחום המזון, למשל, הדאגות מרובות יותר. כל קרייסס קטן שלא מטופל בזמן אמת עלול להפוך לקטסטרופה גדולה. חיישנים לזיהוי שינויים בטמפרטורה המותקנים במתקני קירור (המחזיקים פעמים רבות לא רק מוצרי בשר וחלב, אלא גם מוצרים רגישים אחרים כמו תרופות) – עשויים למנוע כאמור נזק כספי של עשרות אלפי שקלים ויותר. המערכת מתריעה כאשר הטמפרטורה עולה לסף מסוים ונשארת שם מספר דקות – גם אם מדובר בסך הכל בעובד ששכח לסגור את הדלת.

• בקרת טמפרטורה לחדרים: כאשר חדר או מחסן חם או קר מדי עשוי להינזק קשות ציוד המאופסן בו, ומנגד – כשמדובר במרחב אחר בעסק ייתכן ומדובר בבזבוז משווע של חשמל. את ההתראות ניתן להצליב גם עם מערכות אש כדי לנטרל התראות שווא על שריפה (או לחלופין, שלא נדע – להתריע בזמן אמת על קיומה).

• בקרת נפח ופתחים: חיישנים לזיהוי תנועה במתחם וחיישנים לזיהוי פתיחת דלתות וחלונות יכולים להתריע על נוכחות לא רצויה במתחמים מוגדרים כגון מחסן או משרד המנהל בשעות לא סבירות, ולמנוע למשל ניצול של תקופת הנופש לגניבה ממקום העסק. גם כאן, התראות בזמן אמת יכולות לשנות את התמונה.

• פורטל ניהול: הרכיב החשוב ביותר בכל עסק חכם היא המערכת הקושרת בין כל מרכיבי העסק שפורטו מעלה - ובאמצעותה ניתן לזהות מראש כל תקלה או התראה, להצליב מידע ממגוון החיישנים ועל ידי כך להתמקד בהתראות החשובות. המערכת כולל סט מסכים משולב המשמש לניהול וצפייה על כלל הפעילויות, השירותים, החיישנים והמערכות של העסק ייתן לכם את השקט המיוחל, בכל מקום על הגלובוס.

עסק חכם של בזק עסקים: החל מ-99 ₪ לחודש

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות