אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחפשים נגיד: נתניהו וכחלון נפגשו עם בן ציון זילברפרב ואפרים צדקה צילום: אוראל כהן

מחפשים נגיד: נתניהו וכחלון נפגשו עם בן ציון זילברפרב ואפרים צדקה

בהמשך היום צפויים השניים לראיין גם את פרופ' מריו בלכר, לשעבר נגיד הבנק המרכזי של ארגנטינה. החשב הכללי רוני חזקיהו ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון הודיעו שאינם מעוניינים בתפקיד

19.08.2018, 13:56 | עמרי מילמן
החיפוש אחר נגיד נמשך. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון ראיינו לתפקיד נגיד בנק ישראל את הפרופ' לכלכלה בן ציון זילברפרב, שכיהן בסוף שנות ה-90 כמנכ"ל משרד האוצר, ואת פרופ' אפרים צדקה מאוניברסיטת תל אביב שחבר בוועדה המינהלית של בנק ישראל. בהמשך היום צפויים השניים לראיין גם את פרופ' מריו בלכר, שכיהן כנגיד הבנק המרכזי של ארגנטינה.

קראו עוד בכלכליסט

פלוג תסיים את כהונתה בנובמבר האחרון, זאת כאשר בחודשים שלפני כן כחלון רמז מספר פעמים כי הוא אינו מעוניין להאריך את כהונתה. היא הודיעה לנתניהו ביולי האחרון כי היא אינה מעמידה את עצמה כמועמדת לתקופת כהונה נוספת.

פרופ פרופ' אפרים צדקה | צילום: דימיטרי שבצינקו פרופ

במכתבה הדגישה הנגידה את החשיבות שבשמירה על עצמאות בנק ישראל, זאת נראה ברמיזה על האפשרות שכחלון ונתניהו יעדיפו לבחור מועמד "נוח" להם יותר בהשוואה לפלוג שהעבירה לא אחת ביקורת על המדיניות שלהם, בעיקר בנוגע להפחתות המסים והעדר ההשקעה המספקת בתשתיות,

מלבד מראוניינים אלו, שמות נוספים שעלו במירוץ לנגידות היו גם החשב הכללי רוני חזקיהו ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון, אולם השניים אינם מעוניינים בתפקיד. פרופ' יוג'ין קנדל סירב למספר הצעות של נתניהו לקבל את המינוי בטענה כי הוא אינו המתאים ביותר לתפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות