אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון למנכ"ל הבורסה: מליאת רשות ני"ע אישרה את עדכון תעריפי העמלות צילום: בלומברג

ניצחון למנכ"ל הבורסה: מליאת רשות ני"ע אישרה את עדכון תעריפי העמלות

בנק הפועלים יצא לפני שלושה חודשים למתקפה חריפה נגד מנכ"ל ברוסה איתי בן זאב וטען שייקור העמלות ללקוחות עסקיים יגולגל ללקוחות הבנק; מליאת הרשות קיבלה את נימוקי הבורסה וביקשה כמה הבהרות

19.08.2018, 14:15 | רחלי בינדמן

ניצחון לאיתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה בתל אביב. מליאת רשות ניירות ערך אישרה היום (א') את עדכון תעריפון הבורסה כך שעמלות הפצת מידע על נתוני מסחר ללקוחות עסקיים יגדלו ואילו עמלות למשתמשים פרטיים יוזלו משמעותית. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני 3 חודשים פרסמה הבורסה את תכניותיה לעדכן את התעריפון - ומייד לאחר מכן שלח בנק פועלים מכתב חריף למנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, שיוצא נגד מהלך הייקור. במכתב נאמר כי ייקור העמלות לתאגידים כמו בנקים יוביל לגלגול העלות על הלקוחות המקבלים ייעוץ פיננסי בבנק ומשתמשים דרך הבנק בשירותי הפצת המידע.

בבנק הזהירו אז כי מדובר בסנונית ראשונה לייקור עמלות על ידי הבורסה, תולדה של חוק שינוי מבנה הבורסה שניתק את השליטה בבורסה מידי הבנקים והפך אותה לגוף הפועל למטרות רווח. המכתב היה תחילתו של מאבק מתוקשר של הבנק בבורסה שהגיע לשיאו כשמנכ"ל הבורסה האשים את עמותת ידיד כמי שפועלת מטעם הבנק, לאחר שהעמותה דרשה מהבורסה לקבל מידע על הליך מכירתה.

למרות ההערכות שרשות ני"ע תתנגד למהלך שעלול להיתפש כייקור עמלות, מליאת הרשות הסכימה לנימוקי הבורסה בכפוף למספר הבהרות ואישרה את המהלך.

איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה, צילום: אוראל כהן איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה | צילום: אוראל כהן איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות