אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתאל נכסים רוכשת מלון באדינבורו תמורת 52 מיליון ליש"ט צילום: עמית שעל

פתאל נכסים רוכשת מלון באדינבורו תמורת 52 מיליון ליש"ט

במלון 186 חדרים והוא מושכר לחברת Jury’s Inn. העסקה כוללת חלקה פנויה עליה ייבנה אגף נוסף עם 100 חדרים וחלקה סמוכה נוספת עליה בכוונת פתאל לבנות מלון עם 131 חדרים וכן 31 יח"ד

19.08.2018, 18:14 | חזי שטרנליכט

חברת פתאל נכסים(אירופה), שמוחזקת על ידי פתאל החזקות שבשליטת דוד פתאל, מתרחבת באירופה והיא הודיעה היום (א') על רכישת מלון בעיר אדינבורו בסקוטלנד תמורת 52 מיליון ליש"ט לא כולל תשלומי המסים. 

קראו עוד בכלכליסט

המלון נרכש יחד עם חלקה פנויה וחלקה סמוכה נוספת שעליה מבנה מגורים. להערכת החברה השלמת רכישת המלון תבוצע עד ה-30 בנובמבר השנה. מניית פתאל אחזקות עלתה היום בתום המסחר ב-1.7% למחיר המגלם לחברה שווי שוק של כ-5.58 מיליארד שקל.

במסגרת העסקה רוכשת החברה את מלוא הזכויות במלון קיים הכולל 186 חדרים ומושכר לחברת Jury’s Inn, שהיא חברה נכדה בבעלות ובשליטה מלאה של החברה. על החלקה הפנויה, בכוונת החברה לבנות אגף נוסף למלון הקיים, שיכלול 101 חדרים בעלות של כ-14 מיליון ליש"ט. בתום הבנייה המלון יכלול 287 חדרי מלון.

על פי ידיעת החברה, תוכניות הבנייה הקיימות מאפשרות הוצאת היתרי בנייה להרחבת המלון. על החלקה הסמוכה הבנויה בכוונת החברה לבנות מלון NYX חדש הכולל 131 חדרים בעלות כוללת של כ- 17 מיליון ליש"ט ובנוסף לבנות 31 יחידות דיור בעלות של כמיליון ליש"ט. יש צורך בשינוי ייעוד הקרקע למלונאי.

דוד פתאל, בעל החברה, צילום: רוני רוקי דוד פתאל, בעל החברה | צילום: רוני רוקי דוד פתאל, בעל החברה, צילום: רוני רוקי

עוד עולה מהדיווח, כי להערכת החברה עבודות ההרחבה, השיפוץ של המלון הקיים, הקמת המלון החדש ויחידות הדיור יחלו במהלך המחצית הראשונה של שנת 2019 ויושלמו עד לרבעון הראשון של שנת 2021. החברה מציינת, כי 60% מהעסקה, ההרחבה, הקמת המלון החדש ובניית יחידות הדיור ימומנו ממקור בנקאי ואת היתרה תממן החברה ממקורותיה העצמיים.

חברת Jury’s Inn השוכרת את בית המלון הקיים תשלם 3.2 מיליון ליש"ט מהתמורה הכוללת של העסקה עבור FF&E (ציוד תפעולי).

ביום חמישי האחרון הודיעה החברה האם, פתאל החזקות, כי חברת בת הולנדית שלה השלימה עסקה לרכישת מלוא הון המניות של חברת החזקות הולנדית המחזיקה ומנהלת 13 בתי מלון תחת המותג "אפולו" תמורת כ-153 מיליון יורו. בתי המלון הנרכשים כוללים מעל 1,900 חדרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות