אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיר לוי מועמד לניהול קופת חולים כללית צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אמיר לוי מועמד לניהול קופת חולים כללית

שני שמות חדשים במירוץ להחלפת נועז בר ניר: ראש אגף התקציבים לשעבר אמיר לוי ומנכ”ל מנורה הפורש מוטי רוזן. הם יתחרו בשני מועמדים מתוך המערכת, מנכ”ל סורוקה אהוד דודסון והמנכ”ל הקודם איתן חי־עם

20.08.2018, 07:02 | אדריאן פילוט

המרוץ לתפקיד מנכ"ל קופת חולים כללית מתחמם. ל"כלכליסט" נודע על שני שמות חדשים שצפויים להתמודד על כיסאו של נועז בר ניר, שפרש במפתיע לפני חודש. הראשון הוא ראש אגף תקציבים באוצר לשעבר אמיר לוי, שהוזמן לאחרונה להיפגש עם ועדת האיתור. השני הוא מוטי רוזן, שכיהן עד לאחרונה כמנכ"ל חברת הביטוח מנורה. עוד אדם שוועדת האיתור פנתה אליו ‑ מפקד חיל האוויר ומנכ”ל אל על לשעבר אליעזר שקדי ‑ סירב לפנייה.

קראו עוד בכלכליסט

ללוי (48) היכרות מעמיקה עם תקציב הבריאות מימיו בראש אגף התקציבים, תפקיד שמילא במשך 4 שנים ועזב אותו לפני שנה. לפני כן היה מנכ”ל חברת שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת ומילא שורה של תפקידים באוצר. לוי מסיים כעת שנת לימודים באוניברסיטת הרווארד בארצות הברית, כעמית מחקר בקנדי סקול, וצפוי לשוב ארצה בשבועות הקרובים.

מול לוי עומדים שני מועמדים בכירים עם ניסיון עשיר מערכת הבריאות: ד''ר איתן חי־עם וד”ר אהוד דודסון. חי־עם היה מנהל מחוז מרכז בשירותי בריאות כללית, ומאוחר יותר מנכ”ל סורוקה, מנכ״ל משרד הבריאות ומנכ״ל אסותא. דודסון, בעברו רופא אוגדתי בדרגת סגן אלוף, היה המנהל הרפואי של מחוז דן בכללית ואחר כך של מחוז צפון, ושימש מנהל המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא. כמו כן כיהן כסמנכ"ל וראש חטיבת בתי החולים בכללית, ומאז 2013 מנהל את בית החולים סורוקה.

אמיר לוי, ד”ר איתן חי, מוטי רוזן, צילומים: אוראל כהן, ראובן קופיצינסקי, תמר מצפי אמיר לוי, ד”ר איתן חי, מוטי רוזן | צילומים: אוראל כהן, ראובן קופיצינסקי, תמר מצפי אמיר לוי, ד”ר איתן חי, מוטי רוזן, צילומים: אוראל כהן, ראובן קופיצינסקי, תמר מצפי

עוד שמות שנזכרו כמועמדים להחליף את בר ניר הם סיגל רגב רוזנברג, שמונתה השנה לסמנכ"ל וראש חטיבת התכנון בכללית, ואלי כהן, מנהל מחוז צפון בקופה. ועדת האיתור פנתה גם למנכ”ל לשעבר של משרד הבריאות רוני גמזו, והוא עדיין שוקל את צעדיו.

הודעת ההתפטרות שמסר בר ניר לפני כחודש, אחרי שנה בלבד בתפקיד, הפתיעה רבים. בר ניר נימק את ההחלטה ברגולציה המכבידה ובשחיקת תקציבי הקופה, שהיא הגדולה במדינה ומעניקה שירותים ל־4.5 מיליון ישראלים.

יו״ר דירקטוריון הכללית אלי אדמוני יעמוד כעת בפני בחירה לא־פשוטה. מינויו של בר ניר, אחרי 10 שנים שבהן כיהן בתפקיד אלי דפס נחשב לכישלון חרוץ. ייתכן שאדמוני יעדיף לבחור הפעם מועמד עם היכרות קרובה עם מערכת הבריאות. השיקול הזה הופך את דודסון וחי־עם למועמדים מובילים לתפקיד, אבל הוא יפה במידה רבה גם ללוי.

את תגובתו של לוי לא היה אפשר להשיג. גמזו העדיף לא למסור תגובה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מועמדי פח....מוצגים ארכיוניים
מקווה כלקוח של כללית שהפעם הבחירה תהיה חכמה . לבחור מועמד בן 66-7 זו תהיה בכיה(לא לדורות- אלא לפרק זמן קצוב וקצר). בחירה של מועמד שלא מתוך המערכת- גם היא תהיה הרת גורל לעתיד הקופה. אין ספק שוועד העובדים יעמוד שוב על רגליו האחוריות (ראה סיפור נועז). איש כספים ומתוך הקופה- יכול להיות מינוי ראוי-אבל זה לא העיקר. מה צריך האירגון הארכאי הזה??? מישהו צעיר עם חשיבה מקורית , שמכיר את הארגון ואת הנפשות הפועלות, שיודע רפואה(כי הרי זה לא נמל אשדוד או חברת חשמל), שבא עם חזון לשיפור אמיתי ויכולות מוכחות. עד שזה לא יקרה- כללית תמשיך לדמם למכבי ולהפסיד מילארדים. את הפתרון לא צריך לחפש תחת הפנס!!
מישהו שיודע  |  20.08.18
לכל התגובות