אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה הכפילה את תוכנית רכישת המניות העצמית, אך המניה ירדה צילומים: ישראל הררי

אלקטרה הכפילה את תוכנית רכישת המניות העצמית, אך המניה ירדה

חברת הבנייה והתשתיות שבשליטת משפחת זלקינד רשמה ירידה של 1.2% ברווח הנקי, אך ממשיכה לחלק דיבידנדים - 33 מיליון שקל עבור הרבעון השני, ו־173 מיליון שקל מתחילת 2017

19.08.2018, 22:12 | חזי שטרנליכט

מכירת מפעל לייצור לוחות חשמל יצרה לקבוצת אלקטרההוצאה שפגעה ברווח התפעולי, ושחקה את הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות שלה ברבעון השני של 2018. הקבוצה, שעוסקת בקבלנות בתחום הבנייה והתשתיות, רשמה ירידה מתונה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של כ־1.2%, לעומת הרבעון המקביל ב־2017. במקביל, צבר ההזמנות של הקבוצה המשיך לצמוח וחצה את הרף של 11 מיליארד שקל. מדובר בעלייה של כ־6.6% ביחס לצבר שנרשם לחברה בסוף 2017.

בנוסף, אישר הדירקטוריון של החברה לחלק 40% מהרווח הנקי שלה - 33 מיליון שקל - כדיבידנד. להחלטה הזו קדמה חלוקה של דיבידנד בהיקף של 40 מיליון שקל ב־28 במרץ השנה. ב־2017 שילמה קבוצת אלקטרה דיבידנד בהיקף של כ־100 מיליון שקל לבעלי המניות, כך שמתחילת 2017 מסתכמים הדיבידנדים שהחברה משלמת לבעלי המניות בכ־173 מיליון שקל.

מיכאל ודניאל זלקינד, צילום: Israel Hadari מיכאל ודניאל זלקינד | צילום: Israel Hadari מיכאל ודניאל זלקינד, צילום: Israel Hadari

רכישת המניות העצמית הוכפלה ל־100 מיליון שקל

 

קבוצת אלקטרה הודיעה היום, לאחר פרסום התוצאות הכספיות, על הכפלת תוכניתה לרכישה עצמית של מניותיה, מ־50 מיליון שקל ל־100 מיליון שקל. הצעד, שאמור לעודד - או לכל הפחות להגביר - את אמון המשקיעים בחברה, אושר על ידי הדירקטוריון, ונכון למועד פרסום הדו"חות הכספיים, מתוך הסכום המדובר שהקצתה החברה לכך, נעשתה כבר רכישה עצמית של מניות בהיקף של 38.1 מיליון שקל.

ואולם נוכח ההרעה בנתוני הרווחיות התפעולית שהציגה אלקטרה אתמול, נסחרה המניה של קבוצת אלקטרה בירידה של 2.58%, תוך שהיא מגלמת לקבוצה שווי שוק של כ־3.14 מיליארד שקל. בשנה האחרונה עלתה המניה של קבוצת אלקטרה ב־27.16%.

לפי החברה, המכירה של המפעל הובילה להוצאה של כ־6 מיליון שקל, שהביאה בעקבות כך לירידה של כ־14.6% בהיקף הרווח התפעולי של אלקטרה, עקב רישום הוצאות אחרות בהיקף של כ־6.5 מיליון שקל. הרווח התפעולי של אלקטרה הסתכם בכ־67.7 מיליון שקל, לאחר שברבעון המקביל אשתקד הוא היה 79.3 מיליון שקל - ירידה של 14%. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ־45.8 מיליון שקל, לעומת 46.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הרווח התפעולי מפרויקטים בחו"ל זינק פי ארבעה

 

היקף ההכנסות בתחום הפרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל עמד על כ־73.5 מיליון שקל ברבעון השני, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. אבל הרווח התפעולי שנוצר מההכנסות האלה זינק פי ארבעה והסתכם בכ־5.2 מיליון שקל. באלקטרה הסבירו כי הגידול נובע, בין היתר, מעלייה ברווחיות של חברות הקבוצה הפועלות באירופה.

קבוצת אלקטרה נשלטת על ידי אלקו החזקות (52.77%), שנמצאת בשליטת דניאל ומיכאל זלקינד, בניו של גרשון זלקינד המנוח. בין היתר, החברה ניגשה למכרזים להקמת נתיבי תחבורה מהירים, זכתה במכרז להקמת קרית הממשלה בנתניה וזכתה במכרזים של פרויקטי תשתיות בתחום המים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות