אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל פפסיקו בארץ: "אנחנו לא רוצים לשנות כלום בסודהסטרים"

ענקית המשקאות האמריקאית רוכשת את יצרנית מכשירי הסודה ב-3.2 מיליארד דולר, והחברות ערכו מסיבת עיתונאים. המנכ"ל הנכנס של פפסיקו, רמון לגוארטה: "זהו רגע גדול עבורנו, סודהסטרים בנו חברה יוצאת מהכלל. אני מאמין שביחד נעשה דברים שאף אחד לפנינו לא עשה"

20.08.2018, 14:15 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

הנהגות פפסיקו וסודהסטרים התכנסו היום (ב') למסיבת עיתונאים בה התייחסו לעסקת הענק במסגרתה נרכשה סודהסטרים על ידי ענקית המשקאות האמריקאית ב-3.2 מיליארד דולר (11% מעל שווי השוק בנאסד"ק).


 

בפתח דבריו סיפר מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום על אביו שעלה לארץ לאחר השואה והיה בין הנוסעים באוניית אקסודוס. "מי היה מאמין, אבא, שאחרי השואה תזכה לקיים את החזון של מדינת ישראל, ולראות כלכלה משגשגת". אמר בירנבאום והוסיף כי "זהו רגע מכונן במסע של מדינת ישראל. היום הזה הוא יום חשוב לא רק לי ולעובדים של סודהסטרים", המשיך בירנבאום. "לא מדובר כאן באקזיט. החברה לא הולכת לעבור לסין או למקום אחר.

"מדובר בכניסה של חברת המזון הכי גדולה באמריקה, שנוטעת דגל ונותנת אמון בכלכלת מדינת ישראל. ואיפה? ברהט בנגב. יש כאן יישום של חזון ישעיהו - 'ישושום מדבר וציה', נביא אור לגויים", סיים בירנבאום ופנה לאביו: "זו פעולת ההנצחה למשפחה שלך ולששת המיליונים".

מימין: רמון לגוארטה מנכ"ל פפסיקו ודניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים במסיבת עיתונאים , צילום: עמית שעל מימין: רמון לגוארטה מנכ"ל פפסיקו ודניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים במסיבת עיתונאים | צילום: עמית שעל מימין: רמון לגוארטה מנכ"ל פפסיקו ודניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים במסיבת עיתונאים , צילום: עמית שעלרמון לגוארטה (ramon laguarta), מנכ"ל פפסיקו הנכנס ונשיא הקונצרן סיפר כי "הלכנו למפעל והייתי מאוד גאה להיות חלק ממשפחת סודהסטרים. בניתם חברה יוצאת דופן - חברה שיש לה מוח אבל יש לה גם לב, וזה חשוב מאוד לנו בפפסיקו".

לגוארטה ציין כי הרכישה מתבססת על אסטרטגיית המים של פפסיקו, ואמר כי לחברה הישראלית יש "מקום לצמיחה כחלק מפפסיקו. נעזור להגדיר את הפריסה של החברה עם כל מערכות ההפצה שלנו". לפי לגוארטה, החברות חולקות חזון של "עולם בריא יותר וכדור מקיים יותר. אנחנו מסתכלים על אקו-סיסטם".

 

עוד אמר לגוארטה כי "אנחנו לא רוצים לשנות כלום בסודהסטרים. להשאיר אותה בדיוק כמו שהיא עכשיו. זהו רגע גדול עבורנו, סודהסטרים בנו חברה יוצאת מהכלל. הגיוון בחברה הזו מדהים אותי. אני מאמין שביחד נעשה דברים שאף אחד לפנינו לא עשה".


לגוארטה נשאל האם פפסיקו מתכוונת להשאיר את הייצור בישראל וענה כי הם "רוצים לשמור על סודהסטרים כמו שהיא. אנחנו מאמינים בסודהסטרים כחברה יציבה עם חזון ברור. אנחנו רוצים אפילו להוסיף ולהשקיע משאבים בסודהסטרים ולשמור עליה. במסגרת העסקה אנחנו מחויבים לשמור על הפעילות כאן ל-15 שנה. נרצה גם לשמור כאן את המטה. החברה הזאת הוכיחה שהיא עסק מאוד מוצלח, אז למה שתרצה להסיט עסק מוצלח ממה שהוא?".


 

מפעל סודהסטרים ברהט מפעל סודהסטרים ברהט מפעל סודהסטרים ברהט

 

האם ה-BDS לא מדאיג?

"אנחנו פועלים במעל ל-200 מדינות ברחבי העולם, ומרגישים נוח במה שאנחנו עושים. בנוסף, אנחנו עושים עסקים שנים רבות בישראל ומרגישים טוב עם העסקה הזאת".

דיברתם במשך ארבע-חמש שנים על האפשרות לעסקה, למה העסקה בוצעה כעת?

" כשאתה מבצע עסקה בסדרי גודל כאלה אתה רוצה לוודא שאתה קונה משהו יציב. אנחנו רואים שינויים בהעדפות הצרכנים, זה שוק שצומח מהר מאוד. בשנתיים האחרונות דניאל (בירנבאום) והצוות שינו את האסטרטגיה יותר לכיוון המים".

האם פפסיקו תעשה שימוש בטכנולוגיות הישראליות?

"זה כביש דו סטרי, אני לא רואה בזה אח גדול שבא לסייע לאח קטן אלא חילוף כישרונות, ויש הרבה דרכי חיבור. חשוב לציין שאנחנו מתמקדים בטכנולוגיות מים. שוק המשקאות בעולם הוא שוק של טריליון דולר שצומח ב-5% מדי שנה. מים צומחים מהר אבל מים מוגזים צומחים מהר יותר. אנו חושבים שהלקוחות רוצים משקאות עם פחות סוכר, ושהם בכיוון של מעבר לאפס פסולת".

איך פפסיקו תמשיך מצד אחד לייצר בקבוקי פלסטיק ומצד שני קונה חברה כמו סודה סטרים?

"אנחנו צריכים להמשיך ולהפוך את העסק שלנו להרבה יותר מקיים. פלסטיק הוא דבר נפלא עבורנו, הוא נתן לחברה הרבה ערך. אבל אנחנו זורקים הרבה פלסטיק. זה לא או או אלא תוספת, וצעד לעבר הכיוון הזה".


 

מפעל פפסיקו מפעל פפסיקו מפעל פפסיקו


 

מה צפוי בהמשך לעובדים ולתוכניות בארץ?

בירנבאום: "המפעל שלנו בדרום יגייס עוד 300 עובדים מהנגב, יש אישור מהממשלה בתוכניות שאנחנו מחויבים להן, אנחנו צומחים. לאחר העסקה הזאת נמשיך להשקיע בישראל, נצמח ככל שיידרש כדי לשרת את הביקוש".

איך העסקה תחלחל לעובדים? מה הקשר בין אחריות חברתית לרכישת החברה?

בירנבאום: "מהיום שהתחלנו להטביע את דגל ישראל על כל אחד מ-70 מיליון המוצרים שלנו שמגיעים ל-76 מדינות, תראה מה קרה למחיר המניה. אנחנו לא ביישנים גדולים ולא פחדנים גדולים כשזה מגיע לערכים של שוויון ודו קיום של נטיעת תקווה בישראל. הדור הצעיר לא יודע שיש יכולת לחיות כאן בשלום, העובדים שלנו אומרים שאנחנו מייצרים שלום ועל הדרך מייצרים סודה. כשאתה עושה את הדבר הנכון זה לא רע לעסקים, את זה אמר מארק טווין בעבר".

האם אתם לא בעצם אויבים, לפחות מבחינת הפרסומות של סודהסטרים, שחוברים ביחד?

רמון: "אנו מתכננים לתת לסודהסטרים להמשיך להתגאות במה שהיא עושה, ואנחנו נמשיך לייצר את החלק שהוא לא סודהסטרים, להפוך אותו ליותר מקיים וליותר ידידותי לצרכן. לא נעצור את דרכי השיווק של סודהסטרים".

בירנבאום: "הם קונים אותנו בזכות מי שאנחנו ולא בגלל מי שאנחנו לא, בתקווה שיותר אנשים יעברו לפתרון של הפיכת מים מהברז למים מוגזים. אני נותן הרבה קרדיט להנהלת פפסיקו על האומץ וההבנה למה שהצרכנים רוצים, שימוש חד פעמי בפלסטיק צריך להיעצר וכך זה יקרה בהדרגה. אנחנו גאים בזה".

צפו בפרסומת של סודהסטרים בסופרבול 2013 

העסקה שתובא לאישור בעלי המניות צפויה להתבצע במזומן תמורת הסכום של 144 דולר למניה, סכום המהווה פרמייה של כ-10.8% ביחס למחיר שבו ננעלו מניות סודהסטרים ביום שישי האחרון בתום המסחר בוול סטריט.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לרכישת סודהסטרים: "הרכישות הגדולות האחרונות של חברות ישראליות מוכיחות לא רק את היכולות הטכנולוגיות אלא גם את היכולות העסקיות שהתפתחו בישראל. אני מברך על עסקת הענק שתעשיר גם את קופת המדינה וכן על ההחלטה החשובה להשאיר את החברה בישראל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
רעיון גאוני של פפסיקו
עכשיו ימכרו תמציות לשימוש בבית במכונת סודהסטרים. אנשים לא יסחבו בקבוקים וייצרו פפסי אצלם בבית בהתאם לכמות הרצוייה. החברה תחסוך על בקבוקים, מילוי בקבוקים, מים ועוד הרבה גורמים מסביב. לא יהיה צורך לשווק למרכולים וכל הקשור בכך, בקיצור חיסכון אדיר לחברה והקלה לצרכנים. רעיון אדיר עכשיו צריך לראות איך הרעיון הופך לעסק מצליח.
קוקה קולה פספסו הזדמנות  |  20.08.18
2.
ניחוח של הצטדקות
יש יותר מדי ניחוח של הצטדקות מצד מנכ"ל סודה סטרים ישראל , כולם יודעים שכאשר האמריקאים רוכשים חברה זה לא מטעמי ציונות אלא מטעם מסחרי נטו. האלוהים של האמריקאים הוא שורה תחתונה. כל הקשקושים האחרים הם קשקושי מילים שהאמריקאים אלופים בהם חכו חכו תוך שנה הנהלה אמריקאית קרה , חדה , עם עניין רק בשורת הרווח
אבי  |  20.08.18
לכל התגובות