אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינוי בינוי בירושלים: כ-1,000 דירות חדשות במגדלים בני 36 קומות הדמיה: דלה פרגולה אדריכלים

פינוי בינוי בירושלים: כ-1,000 דירות חדשות במגדלים בני 36 קומות

התוכנית בשכונת הקטמונים היא בשטח של 52 דונם וכוללת פינוי 376 דירות ישנות. מתוך הדירות החדשות שייבנו כ-200 יהיו בשטח של פחות מ-100 מ"ר

20.08.2018, 15:18 | ענת דניאלי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים שבמינהל התכנון החליטה להפקיד היום (ב') תכנית פינוי בינוי נרחבת ברחוב בר יוחאי שבשכונת הקטמונים בעיר. במסגרת התוכנית ייהרסו 376 דירות ויוקמו חמישה מגדלים בני 36 קומות הכוללים כ-1,000 דירות.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית תתבצע בשטח של 52 דונם ברחוב בר יוחאי (5,7,11,13,15) ותכלול פינוי חמישה מבני שיכון ישנים בני חמש קומות לטובת הקמתם של מבני המגורים החדשים. בנוסף לחמשת המגדלים שייבנו, התוכנית כוללת גם שטחי מסחר ותעסוקה, הרחבה ותוספת של שטחים למבני ציבור וכ-22 דונם עבור שטחים פתוחים. בנוסף כ-200 דירות בפרויקט יהיו קטנות מ-100 מ"ר.

הדמיה של התוכנית, הדמיה: דלה פרגולה אדריכלים הדמיה של התוכנית | הדמיה: דלה פרגולה אדריכלים הדמיה של התוכנית, הדמיה: דלה פרגולה אדריכלים

התוכנית בבר יוחאי נמצאת בסמיכות לפארק אלמליח בשכונת קטמונים, לתוואי פארק המסילה ולנחל עמק רפאים. המיקום סמוך גם למוקדים כמו היכל ה"ארנה", אצטדיון טדי ופארק עמק הצבאים.

מתכננת מחוז ירושלים שירה תלמי-באבאי ציינה כי "התוכנית מהווה חוליה משמעותית בתהליך ההתחדשות של השכונה ושל ירושלים. מעבר לשדרוג הבינוי ותוספת היצע של דיור איכותי, היא מציעה גם שיפור והתחדשות המרחב הציבורי ושדרוג רמת השירותים העירוניים במתחמים הוותיקים של העיר".

התוכנית הינה ביוזמת חברת קדמת היובל ונערכה ע"י האדריכלית מיכל דלה פרגולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות