אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווחי כלל ביטוח זינקו ב-72% ברבעון השני ל-112 מיליון שקל צילם: אוראל כהן

רווחי כלל ביטוח זינקו ב-72% ברבעון השני ל-112 מיליון שקל

לעומת זאת, המחצית הראשונה של השנה הסתיימה בהפסד של כ-4 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של כ-205 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ביצועים חלשים בשוק ההון כמעט ומחקו את דמי הניהול שגבתה כלל מהפוליסות המשתתפות ברווחים ברבעון השני

21.08.2018, 10:13 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

סביבת הריבית המשתנה בארץ עקב הנעשה בשוקי העולם, שדוחפת את סביבת הריבית חסרת הסיכון כלפי מעלה, משחקת לידי חברות הביטוח. כלל ביטוחמדווחת הבוקר (ג') על גידול של 72% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני לכ-112 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-65 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד

קראו עוד בכלכליסט

העלייה בריבית חסרת הסיכון לטווח ארוך ברבעון השני, הובילה לשחרור עתודות בהיקף של כ-417 מיליון שקל, לעומת שחרור עתודות של כ-13 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד. שחרור העתודות האלה סייע לשיפור הרווח הכולל לפני מס שרשמה כלל ביטוח.

לעומת נתוני הרבעון השני, במחצית הראשונה של השנה נרשמה תוצאה הרבה פחות מוצלחת לכלל ביטוח, זאת עקב הפסד של כ-116 מיליון שקל ברבעון הראשון, בשל הפרשה של 202 מיליון שקל לכריות ביטחון בביטוחי החיים והסיעוד. ההפסד הכולל לאחר מס לבעלי המניות במחצית הראשונה הסתכם בכ-4 מיליון שקל לעומת רווח כולל של כ-205 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

אבל גם בנטרול ההשפעות המיוחדות של ההפרשות המדוברות, הסתכם ההפסד הכולל לאחר מס לתקופה לסך של כ-103 מיליון שקל, ירידה של כ-37% לעומת רווח כולל של 164 מיליוני שקל בתקופה המקבילה.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח בתקופת הדוח , צילום: אוראל כהן איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח בתקופת הדוח | צילום: אוראל כהן איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח בתקופת הדוח , צילום: אוראל כהן

יורם נוה, המנכ"ל החדש של כלל ביטוח, צילום: סיוון פרג יורם נוה, המנכ"ל החדש של כלל ביטוח | צילום: סיוון פרג' יורם נוה, המנכ"ל החדש של כלל ביטוח, צילום: סיוון פרג

לפי התוצאות, במחצית הראשונה של השנה, מציינים בכלל ביטוח, הושגה תשואה ראלית ברוטו בפוליסות משתתפות ברווחים בשיעור של 0.57% לעומת שיעור תשואה של 2.75% בתקופה המקבילה אשתקד. עקב כך, בתקופת הדוח נגבו דמי ניהול משתנים בביטוח חיים בסך של כ-15 מיליון שקל, לעומת גבייה בסך של כ-113 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

בתקופת הרבעון השני, הושגה תשואה ראלית ברוטו בפוליסות משתתפות ברווחים בשיעור של 0.19% לעומת שיעור תשואה של 0.91% ברבעון המקביל אשתקד. זו הובילה לגביית דמי ניהול של כ-2 מיליון שקל בלבד מול 36 מיליון שקל ברבעון המקביל, כאמור קיטון של כ-94.5%.

על הדו"חות הכספיים לרבעון השני חתום עדיין מנכ"ל החברה היוצא, איזי כהן. המנכ"ל הנכנס יורם נוה החל את תפקידו ב-1 ביולי, לאחר מרוץ צמוד שהוכרע לבסוף כתוצאה מהחלטת יו"ר רשות שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר. איזי כהן מסיים את תפקידו בתור מנכ"ל החברה לאחר 5.5 שנים בתפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות