אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: עדויות קשות נגד הראל ויזל; "הציע הצעות מגונות והטריד מינית לפחות 2 נשים" צילום: עמית שעל

דיווח: עדויות קשות נגד הראל ויזל; "הציע הצעות מגונות והטריד מינית לפחות 2 נשים"

תחקיר שפרסם העיתונאי רביב דרוקר בערוץ 10 חשף שורה של הטרדות מיניות שביצע לכאורה בעל השליטה ומנכ"ל פוקס. על פי התחקיר, ויזל הציע הצעות מגונות לנשים שעמן בא במגע במסגרת עבודתו. ויזל: "צר לי אם דבריי או התנהגותי פגעו במישהי". פוקס: "אנו פועלים בהתאם לדין, נבצע בדיקה יסודית"

21.08.2018, 20:39 | שירות כלכליסט

בעל השליטה בקבוצת פוקס הראל ויזל הטריד מינית והציע הצעות מגונות לשתי נשים לפחות שעמן בא במגע במסגרת עבודתו - כך דיווח הערב העיתונאי רביב דרוקר בחדשות 10.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התחקיר, שאת חלק מממצאיו פרסם הערב דרוקר, ההטרדות כוונו בין היתר כלפי א', אשה שביקשה לקיים עם פוקס קשר עסקי. "התחלנו לנסוע ובמהלך הנסיעה בשתי הדקות הראשונות אכן דיברנו על עניינים עסקיים ומהר מאוד זה עבר לשיחה מסוג אחר על איזה בנים את רוצה, מה את אוהבת, מה את לא אוהבת".

בעל השליטה בפוקס הראל ויזל, צילום: עמית שעל בעל השליטה בפוקס הראל ויזל | צילום: עמית שעל בעל השליטה בפוקס הראל ויזל, צילום: עמית שעל

לדברי א', ויזל הצליח להדהים אותה כשבשלב מסוים "הציע לי שנעצור בצד והוא יירד לי כמו שבחיים אף אחד לא ירד לי. זה זיעזע אותי". א' ההמומה ניסתה להחזיר את השיחה למישור עסקי: "בלעתי רוק, וכשחזרתי לישראל מחו"ל יצרתי איתו קשר".

א' וויזל נפגשו שוב - במשרדו של ויזל. "ברגע שנכנסנו לחדר שלו הוא הציע שננעל את הדלת כדי ש'נוכל לעשות כיף ולא רק עבודה'. שוב פעם הייתי צריכה להגיד לו 'הראל זה לא מעניין אותי'".

א' טענה כי לאחר שלא נענתה להצעותיו של ויזל "הוא פשוט הפסיק לענות לי לטלפונים וחתך אותי". על פי הדיווח, א' נבדקה בפוליגרף ויצאה דוברת אמת.

חלק אחר בדיווח התייחס להטרדות שעברה לכאורה ב', עובדת פוקס.

ב' אמרה: "נסעתי איתו ועם כל הפמליה שלו לחו"ל. בארוחת הערב הוא הניח את ידו על הירך שלי. זה לא נראה לי, אבל עוד איכשהו בסדר. אחר כך הוא הלך איתי לחדר שלי במלון. הגענו עד הדלת והוא לא עוזב. אמרתי לו שלא נעים לי לסגור לו את הדלת בפרצוף. הוא לא הלך. בסוף פשוט טרקתי לו את הדלת בפנים. בזה נגמרו יחסינו הוא התחיל להיות מגעיל אליי, להתעלם ממני. התחילו לתת לי כל מיני עבודות משפילות כאלה. כל הסביבה שלו פתאום החרימה אותי. היה לי ברור שזה רק בגלל זה. אפילו אמרתי את זה שם למישהי".

האישה אותה ציינה ב' אישרה שאכן ב' סיפרה לה את הדברים וכי היא יודעת שב' עזבה את פוקס על רקע הדברים. ב' הסכימה להיבדק בפוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

עוד הגיעו ל"מקור" תלונות על אווירה סקסיסטית בסביבה של המנכ"ל ויזל וטענות כי בכירים בחברה הרשו לעצמם להעיר הערות על מראה חיצוני, דיבור גס: "היו בנות שסירבו לנסוע איתו לחו"ל כי הטענה היתה שבנסיעה מופעל לחץ להגיע למיטה".

מהראל ויזל נמסר בתגובה: "במהלך חיי המקצועיים והחברתיים, נפגשתי עם עשרות אלפי נשים. השתדלתי תמיד להפגין יחס הולם ולשמור על כבודן. צר לי מעומק ליבי, אם פגעתי במי מהן. אם דברי, או התנהגותי פגעו במי מאלו, שעמן נפגשתי – אני מביע את צערי והתנצלותי העמוקה, בפני כל אחת מהן ונוטל על עצמי מחויבות להקפיד על דיבור רגיש והתנהלות מבוקרת הרבה יותר".

מקבוצת פוקס נמסר בתגובה: "קבוצת פוקס היא קבוצת קמעונאות מובילה בישראל. הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלו ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן "מלשינון" המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה. בקבוצת פוקס לא התקבלה מעולם כל תלונה שהיא העוסקת בהטרדה מינית על ידי מי מבכירי הקבוצה, לרבות המנכ"ל, ואף לא תלונה כלשהי בעניין קיומה לכאורה של אווירה סקסיסטית. בשל החשיבות הגדולה שאנו מייחסים לנושא, תתבצע בחברה בדיקה יסודית, הכול כדי להבטיח שהחברה תמשיך להתנהל בכבוד לעובדיה וצרכניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
הבודקת כלל לא נפגשה עם המתלוננות... ולכן לא מפרסמים את הדו"ח
זה דוח פרטי שהחברה הזמינה ושילמה עליו ומחליטה כעת לא לפרסם אותו, כדי שלא נדע איזה מידע קיבלה השופטת ומה היו השיקולים שלה להסיק שאין בחברה הטרדות. הם מסתירים שהיא אפילו לא נפגשה עם המתלוננות. אז איך היא יכולה לפסול את האמינות שלהן ולהחליט שאין הטרדות?! יפורסם הדו"ח המלא. ואם לא - אין לו שום ערך ציבורי.
דו"ח פרטי-סודי, חסר אמינות  |  14.10.18
34.
מעניין אם יש לו בת זוג שהוא יכול לעשות איתה סקס
אם יש - נראה לא ראוי, יש לך, מה אתה רוצה מהן. אם אין - זכותו לנסות להשיג בת זוג בדרך כלשהי. ולפי הכתבה בכלל לא מדובר באונס, סתם הציע הצעות שזה לגיטימי לחלוטין. אם הוא פיטר בחורה שעבדה בארגון שלו בגלל שהיא סירבה לשכב איתו - זה כבר פחות לגיטימי והיא צריכה לקבל פיצוי והוא - אזהרה/קנס. מצד שני, זכותו המלאה להציע לשכב/לשכב בפועל עם שותפה עסקית הפוטנציאלית. היא לא עובדת אצלו ולא תחת חסותו. כלומר היא לא איזו מסכנה שמקבלת משכורת מינימום שתפסיק לקבל משכורת מינימום זאת בעקבות פיטורין בעקבות סירוב.
גבר  |  22.08.18
33.
מי שלא מבין את ההבדל בין רומנטיקה להטרדה
מותר: להזמין לדייט, לכוס קפה, לשאול בנימוס אם היא תהיה מעוניינת בקשר מעבר לקשר עסקי. אסור: להציע הצעה מינית בוטה, להמשיך להציע אחרי שהיא כבר אמרה לא בפעם הראשונה, אסור בשום פנים ואופן לגעת, בלי שהיא נוגעת ראשונה או נותנת הסכמה בהתנהגות (נשענת אליך, נוגעת בך) או במילים. נורא נורא פשוט.
האחת  |  22.08.18
לכל התגובות