אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קומפאס של אורי אלון רכשה עוד סוכנות נדל"ן בסן פרנסיסקו בכ-200 מיליון דולר צילום: יחצ

קומפאס של אורי אלון רכשה עוד סוכנות נדל"ן בסן פרנסיסקו בכ-200 מיליון דולר

פסיפיק יוניון אינטרנשיונל היא סוכנות הנדל"ן למגורים החמישית בגודלה בארה"ב וקומפאס היא סוכנות הנדל"ן השישית בגודלה, כך שהשילוב בין שתי החברות ייצור את הסוכנות השלישית בגודלה במדינה

22.08.2018, 17:18 | שירות כלכליסט
קומפאס (Compass), סוכנות הנדל"ן הניו יורקית של אורי אלון רוכשת סוכנות נדל"ן בסן פרנסיסקו בשם פסיפיק יוניון אינטרנשיונל, כך מדווח ה"סן פרנסיסקו כרוניקל". הרכישה הנוכחית יוצאת לדרך פחות מחודשיים לאחר שקומפאס רכשה סוכנות נדל"ן אחרת בסן פרנסיסקו, פאראגון ריל אסטייט גרופ.

קראו עוד בכלכליסט

אורי אלון , צילום: יחצ אורי אלון | צילום: יחצ אורי אלון , צילום: יחצ

על פי חברת הייעוץ ריל טרנדס, קומפאס היא סוכנות הנדל"ן למגורים השישית בגודלה בארה"ב במונחים של נפח עסקאות. על פי אותם הנתונים, פסיפיק יוניון היא

החמישית בגודלה, כך שהשילוב בין שתי החברות ייצור את הסוכנות השלישית בגודלה במדינה. בשלב זה, קומפאס נחשבת לסוכנות נדל"ן המגורים הגדולה בסן פרנסיסקו, והיא חולשת על נתח שוק של 9.4%.

זו צפויה גם להיות הרכישה השנייה בגודלה השנה של סוכנות נדל"ן בארה"ב. להערכתו של סטיב מורי, נשיא ריל טרנדס, מחיר הרכישה נע בין 100 ל-200 מיליון דולר.

לפי מקורבים לעסקה, קומפאס מחזרת באגרסיביות אחר סוכנויות בכירות באזור סן פרנסיסקו, ומציעה להן חלוקה נדיבה יותר של העמלות והבונוסים. "אני יודע שהם מחלקים מניות ומציעים סכומים גבוהים", אמר לעיתון ג'ף ספוזיטו, נשיא סוכנות הנדל"ן רוקליף. "הם מציעים לסוכנים סכומים כסף גבוהים כדי שיעברו אליהם".

בדצמבר האחרון הודיעה קומפאס כי קרן ויז'ן של סופטבנק הסכימה להשקיע 450 מיליון דולר בחברה. כתוצאה מכך, כלל ההון שגייסה טיפס ל-775 מיליון דולר. באופן כללי קומפאס מציגה עצמה כפלטפורמת נדל"ן טכנולוגית, אך מורי מציין כי הם עוד רחוקים מלהפוך להיות מובילי טכנולוגיה בתעשייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אז מה מספרים לנו שהבוטים הולכים למחוק את שוק תיווך הנדלן
כבר יותר משנתיים יש כתבות תחקיר על המקצועות החדשים שהולכים לתפוס את השוק ובמקביל מקצועות שהולכים להיעלם מן העולם עקב הטכנולוגיה המאיצה לתוך חיינו. לפי הכתבות לאחרונה אחד המקצועות הראשונים לתת ראשם על הגרדום הוא תיווך הנדלן. לא יהיו יותר מתווכים בזמן הקרוב הכריזו המומחים למקצועות העתיד. פחחחח ונראה לכם שההם באמריקה פראיירים שהולכים להשקיע את כל מאות המיליונים? נראה לי שהכתבים שחוזים את העתיד צריכים לחפש עבודה חדשה בעצמם. בדיוק כמו שסיפרו לנו לפני עשרים שנים שעם כניסת האינטרנט כל תכתובות הנייר יעלמו מן העולם. בנתיים עברו כעשרים שנים מפרוץ האינטרנט לחיינו, והניירת ??? זה רק הולך ומתעצם.
דניס  |  22.08.18