אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בועת ההייטק מתדלקת את הביקוש למשרדים של גב ים צילום: ניר אנטמן

בועת ההייטק מתדלקת את הביקוש למשרדים של גב ים

הרווח הנקי המתואם של חברת השכרת המשרדים בשליטת דסק"ש עלה ב-9% ברבעון השני ל-48 מיליון שקל; הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות נפל ב-40% בעקבות שינוי בשערוך הנכסים וירידה בהכנסות המימון

22.08.2018, 18:41 | חזי שטרנליכט

שוק המשרדים להשכרה בארץ ממשיך לשמור על ביצועים חיוביים, כך עולה מתוצאות חברת גב ים שהתפרסמו היום (ד').

בחברה שבשליטת נכסים ובנין (51.7%) שבשליטת דסק"ש, מציינים כי במחצית הראשונה של 2018 נמשכה המגמה של הביקושים הנרחבים להשכרת משרדים בארץ שהתאפיינה במיוחד בקרב חברות הייטק שמרחיבות את פעילותן ומחפשות עוד שטחי משרדים להשכרה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה על עלייה של 3% בהכנסות מדמי שכירות נטו (NOI) ברבעון השני, שהסתכמו בכ-109 מיליון שקל מול 103 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המתואם של החברה (FFO) עלה בשיעור של 9% והסתכם בכ-48 מיליון שקל ברבעון השני מול 44 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בניין גב ים, צילום: באדיבות אוניברסיטת בן גוריון בניין גב ים | צילום: באדיבות אוניברסיטת בן גוריון בניין גב ים, צילום: באדיבות אוניברסיטת בן גוריון

בשורה התחתונה נרשם קיטון ברווח הנקי של גב ים. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם ברבעון השני בסך של כ-100 מיליון שקל, ירידה של כ-40% בהשוואה ל- 165 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בחברה הסבירו כי הקיטון נבע משינוי בשערוך הנכסים שלה ועקב ירידה בהכנסות המימון של החברה, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. סך ההכנסות של החברה משכירות במחצית הראשונה הסתכם בכ-227 מיליון שקל,עלייה של 4% ביחס למחצית הראשונה.

בשנה החולפת טיפסה מניית גב ים בכ-5.5%. שווי השוק הנוכחי שלה כיום במהלך המסחר נאמד בכ-3.44 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות