אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה: טבע לא תספיק לספק אפיפן גנרי עד תחילת שנת הלימודים צילום: איי פי

הערכה: טבע לא תספיק לספק אפיפן גנרי עד תחילת שנת הלימודים

לפני שבוע קיבלה חברת התרופות את אישור ה-FDA לשווק גרסה גנרית משלה למזרק נגד האלרגיות של מתחרתה מיילן. אולם הערכה של בנק השקעות אמריקאי מצננת מעט את השמחה. המניה יורדת בכ-2.5% בוול סטריט

24.08.2018, 19:40 | דרור רייך

אחת הבשורות הטובות למשקיעי טבע באחרונה הייתה האישור שהעניק מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) לגרסה הגנרית של המזרק נגד האלרגיות בשם אפיפן של המתחרה מיילן.

קראו עוד בכלכליסט

התזמון של האישור - לפני שמונה ימים - נראה מושלם, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, כאשר התלמידים האלרגיים בארה"ב מחויבים לרכוש מזרק שכזה לבתי הספר או שבית הספר מחויב לרכוש כזה עבורם. אך כעת האנליסט ג'ון בוריס מבנק ההשקעות סאן-טראסט רובינסון המפרי, מציין כי טבע לא תשיק את המוצר בקרוב.

אפיפן של מיילן, צילום: איי אף פי אפיפן של מיילן | צילום: איי אף פי אפיפן של מיילן, צילום: איי אף פי

ייתרה מכך, בוריס מסביר כי הסיטונאים לא מצפים למזרק של טבע לפחות בחודשים הקרובים. "טבע מפסידה את העונה חזרה לבית הספר", ציין בסקירה שהוציא בנק ההשקעות. טבע לא מסרה תגובה לטענות האנליסטים, רק חזרה על הדברים מלפני שבוע, לפיהם "טבע משתמשת במלוא המשאבים שלה להשקה חשובה זו בחודשים הקרובים והיא להוטה להתחיל לספק אותו לשוק".

כעת עולה גם חשש ממחסור כללי במזרק בארה"ב בקרב ילדים אלרגיים הזקוקים לו עם חזרתם לבית הספר. על פי מרקטווץ', בחודשים האחרונים אנשים ברחבי ארה"ב דיווחו על קשיים ברכישתו, כולל הורה אחת שאמרה שהתקשרה לבין 8 ל-10 בתי מרקחת לפני שהיא הצליחה לקנות חבילת מזרקים עבור ביתה האלרגית בת השש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות