אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: נהג של דידי צ'ושינג אנס ורצח נוסעת צילום: בלומברג

סין: נהג של דידי צ'ושינג אנס ורצח נוסעת

הפשע אירע בעוד חברת שיתוף הנסיעות מנסה להגביר את אמצעי הבטיחות בעקבות רצח של נוסעת במאי. דידי הודיעה כי הנהג עבר בדיקות רקע ונרשם לשירות עם רישיון הנהיגה האמיתי שלו שעבר וידוא זיהוי פנים; עם זאת בהמשך הוא שינה את מספר הרישוי של רכבו לקראת ביצוע הפשע

25.08.2018, 14:10 | שירות כלכליסט
נוסעת בחברת שיתוף הנסיעות הסינית דידי צ'ושינג נאנסה ונרצחה ע"י נהג, במחוז וונזו (Wenzhou) שבמזרח המדינה. כך הודיעה המשטרה המקומית היום. זוהי האחרונה בשורת בעיות בטיחות שמעלות חששות לגבי השירות.

קראו עוד בכלכליסט

דידי צ'ושינג, חברת שיתוף הנסיעות הגדולה בעולם מבחינת מספר הנסיעות שלה, הודיעה כי היא "מצטערת מאוד על הטרגדיה". "אנחנו מתנצלים מעומק הלב. לא עמדנו בציפיות. אנחנו לא יכולים או מתכוונים להסיר מעלינו אחריות", לשון ההודעה.

התקרית התרחשה בעוד דידי מנסה להגביר את אמצעי הבטיחות בשירות שיתוף הנסיעות שלה, שקרוי Didi Hitch, לאחר שרצח של נוסעת במאי עורר זעם כלפיה. הצעדים כוללים הגבלה של נהגי השירות לשיתוף נסיעות רק עם נוסעים בני אותו המין בשעות הבוקר המוקדמות והלילה המאוחרות.

המשטרה בעיר יואקינג שבמחוז וונזו הודיעה בבלוג שלה שאשה בת 20 בשם זאו נכנסה לרכב של שירות דידי ב-13:00 ביום שישי, ושלחה הודעה לחברה ב-14:00 בה ביקשה עזרה לפני שהקשר נותק. המשטרה הודיעה שעצרה את החשוד, בן 27 ממחוז סיצ'ואן ששם משפחתו זונג, יום למחרת ב-4 אחר הצהריים; הוא הודה במעשה, וגופת הקורבן נמצאה.

דידי צ דידי צ'ושינג | צילום: Donga Science דידי צ

מדידי נמסר כי הנהג עבר בדיקות רקע ונרשם לשירות עם רישיון הנהיגה האמיתי שלו שעבר וידוא זיהוי פנים; עם זאת בהמשך הוא שינה את מספר הרישוי של רכבו לקראת ביצוע הפשע.

החברה הודתה גם שיום קודם לכן, נוסעת אחרת התלוננה בפניה שבמהלך נסיעה אותו נהג חזר וביקש ממנה לשבת לידו במושב הקדמי, נסע לאזור מרוחק, ועקב אחריה "לאורך כברת דרך" לאחר שיצאה מהרכב; לדברי הנוסעת, נציג דידי שקיבל את התלונה לא בדק אותה תוך שעתיים כפי שהחברה התחייבה.

דידי צ'ושינג, ששוויה הוערך ב-50 מיליארד דולר, ושאחת ממשקיעותיה העיקריות היא קבוצת סופטבנק, נמצאת בתהליך התרחבות אגרסיבי מעבר לים, ומנסה להיכנס לשווקים במקסיקו, ברזיל ואוסטרליה, ותוך כך נמצאת בתחרות עם אובר. ב-2016 רכשה החברה את עסקיה של אובר בסין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות