אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: אנו עשויים להגיע בקרוב להסכם סחר גדול עם מקסיקו צילום: גטי אימג'ס

טראמפ: אנו עשויים להגיע בקרוב להסכם סחר גדול עם מקסיקו

כך לפי ציוץ שפרסם נשיא ארה"ב בטוויטר; המדינות מקיימות מגעים סביב שינוי אפשרי של הסכם NAFTA ממנו איים טראמפ לסגת בטענה שהוא פוגע בתעשייה האמריקאית

25.08.2018, 19:47 | שירות כלכליסט

ארה"ב עשויה להגיע ל"הסכם סחר גדול" עם מקסיקו בקרוב, כך לפי ציוץ שפרסם היום (שבת) בטוויטר הנשיא דונלד טראמפ. לפי טראמפ, "יחסינו עם מקסיקו משתפרים באופן עקבי".

ארה"ב ומקסיקו מקיימות שיחות כדי לפתור את חילוקי הדיעות ביניהן בכל הנוגע למו"מ המחודש סביב הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה (NAFTA), בו שותפה גם קנדה. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, השיחות בין שתי המדינות מתמקדות בנוגע לכללים חדשים עבור תעשיית הרכב. טראמפ מנסה לשנות את ההסכם בן 24 השנים, אותו כינה "אסון" לעובדים האמריקאים, והוא שם עניין זה במוקד.

טראמפ סבור שההסכם מטיב עם מקסיקו על חשבון הייצור בארה"ב, ושינויו עמד במרכז הבטחות הבחירות שלו. הוא איים לסגת מההסכם אם לא ישונה לטובת ארה"ב. אמירותיו בעניין הגבירו את המתיחות בין שתי המדינות, כמו גם התחייבותו להקים חומה בגבול עם מקסיקו כדי לעצור את ההגירה הבלתי חוקית לארה"ב. שתי המדינות גם התעמתו סביב המכסים שהטיל טראמפ על יבוא פלדה ואלומיניום לארה"ב, ממנה נפגעת גם מקסיקו.

דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג דונלד טראמפ | צילום: גטי אימג'ס דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בהסכם, מקסיקו תשלם עבור בנית החומה. זה רק 3200 ק"מ.
מקסיקו תשלם גם עבור התחזוקה ואבטחת החומה. ואז המקסיקנים לא יוכלו לעבור. בעלי עסקים בארה"ב ימצאו אמריקאים לבנים שיעבדו בשטיפת כלים, קני הסוכר בפלורידה, קטיף פירות בכל ארה"ב, בבתי מטבחיים, שטיפת מכוניות, ניקוי רחובות וכל עבודה קשה אחרת שמשלמת מעט...אני, טראמפ מבטיח. דרך אגב: אלה שלחצו עבור הסכם נפטא, היו רפובליקנים בעלי חברות גדולות שהעבירו יצור למקסיקו כדי להוזיל את העבודה. כנ"ל לגבי העברת ג'ובים לסין, הודו, פקיסטן, תורכיה, מצרים, בנגלדש, תאילנד...(80% מהדיסקים הקשיחים בעולם מיוצרים בתאילנד ע"י חברות אמריקאיות. אפל ציצרת בסין את רוב מוצריה). הרפובליקנים העשירים העבירו אותם לשם ולא אף אחד אחר. גם טראמפ השתמש בחומרים מסין ועבודה מקסיקנית בבתי הקזינו שלו (שפשטו רגל) ובמועדוני הגולף שלו. טראמפ משקר כאשר הוא טוען שיפעל נגד חבריו היחידים - הטייקונים הרפובליקנים. ואם יחזיר את היצור לאמריקה, הראשונים שיצעקו יהיו בעלי העסקים הנ"ל (כולם רפובליקנים)שיפשטו רגל או שיעלו מחירים ואז כל הציבור ישלם. המקסיקנים נמצאים בארה"ב כי אמריקה צריכה ורוצה אותם. אחרת הם לא היו מוצאים עבודה ולא היו נשארים.
דונלד  |  26.08.18