אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסיעה לשום מקום: גרוטאות נטושות מוזרות ברחבי העולם צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab

נסיעה לשום מקום: גרוטאות נטושות מוזרות ברחבי העולם

מה יש בגרוטאות נטושות שכל כך מסקרן אותנו? הצלם כריס מק'נאב צילם כלי תחבורה שונים שכיום מונחים כאבן שאין לה הופכין במקומות שונים ברחבי העולם, ומהווים סוג של אטרקציה תיירותית

27.09.2018, 11:18 | מערכת כלכליסט
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
1.ספינת איירפילד ((SS Ayrfield, מפרץ הומבוש, סידני, אוסטרליה: הספינה, ששמה במקור קורימל, הושקה בבריטניה ב-1911, ובמהלך מלחמת העולם השנייה שירתה באוקיינוס השקט והעבירה חיילים אמריקאים לאזורי המלחמה. לאחר מכן שימשה כספינת משא של פחם, וסיימה את שירותה בשנות ה-70 אז פורקה והועברה למפרץ הומבוש.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
2.רוז, מונטנגרו: מאות סירות דייגים קטנות נהרסות בכל שנה בתאונה או כתוצאה מבלאי. כך  קרה גם לסירה הזו לחופי מונטנגרו. גם התנאים בתעשיית המסחר העולמית לא מסייעים, בעיקר חוסר היכולת של החברות הקטנות והעצמאיות להתחרות בחברות הדייג הגדולות.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
3.שארם א-שייח, מצרים: ב-6 באוקטובר 1941, ספינת הסחר הבריטית תיסאלגורם הוטבעה על ידי מטוסי חיל האוויר הגרמני – שתי פצצות שלחו את הספינה לקרקעית. היא נשאה על סיפונה אופנועים, משאיות, מטוסים, רכבים משוריינים ואפילו שתי רכבות קיטור. כיום הספינה נחשבת לאחד מאתרי הצלילה הטובים ביותר לגילוי ספינות טרופות.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
4.פאראנפיאקבה (paranapiacaba), סאו פאולו, ברזיל: אין ספק כי רכבת הנוסעים הזו הגיעה לסוף המסילה שלה. רובע פאראנפיאקבה בסאו פאולו נועד לשמש כאזור הפעילות של חברת הרכבות של סאו פאולו שהייתה בהנהלה בריטית והוקמה במחצית השנייה של המאה ה-19.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
5.הפארק הלאומי אולימפיק, וושינגטון, ארה"ב: טחב מכסה את לוח המחוונים של הטנדר הזה מתוצרת חברת פורד מ-1963, שנרקב לו באמצע יער הגשם הירוק.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
6.מיצובישי A6M זירו, ים יפן: בשנים 1943-1945 חיל האוויר האמריקאי הפיל קרוב ל-50 אלף מטוסים יפניים, אחד מהם הוא מטוס הקרב הזה מדגם מיצובישי A6M זירו. רק מעטים מבין הטייסים היפנים הצליחו לשרוד.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
7.דזדמונה, קאבו סן חואן, פטגוניה, ארגנטינה: מלבד הגוון החלוד, השאריות של ספינת המשא הזו נראות שלמות למדי. הספינה טבעה ב-9  בספטמבר, 1985, אך למרות זאת כמעט ולא נגרם נזק למבנה.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
8.אי קורון, הפיליפינים: המטוס הימי הנטוש הזה לחופי האי קורון בפיליפינים מצליח להעביר עדיין את הרושם שהוא מתפקד. האי עצמו נחשב פופולרי בקרב צוללנים המחפשים אחר ספינות נטושות, בעיקר ספינות יפניות שטבעו בזמן המלחמה.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
9.מפרץ אנסנדה (Ensenada), מקסיקו: חיות הטבע מסתגלות במהירות לנוכחות של ספינה טרופה. כך קרה במפרץ אנסנדה שם להקה של אריות ים נחה על הסיפון של ספינת תיירים נטושה.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
10.אמריקן סטאר, האיים הקנריים, ספרד: הקשתות המפוארות לשעבר של הספינה נשענות בזווית מטורפת מול חופי פוארטוונטורה. זו הייתה במקור ספינת שייט שנבנתה ב-1940 עבור יונייטד סטייס ליינס. הספינה טבעה לאחר שנפרדה משתי ספינות גרר בעיצומה של סופה.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
11.אחלכלכי (Akhalkalaki), גרוזיה: המהנדסים בגיאורגיה הפגינו יעילות והפכו את קרון הרכבת הישן לגשר מעל נהר. כל קצה של קרון מחובר לבטון. אפשר לראות מבנים מסוג זה גם בהודו ובחלקים נוספים בעולם.
צילום: Abandoned Wrecks/Chris McNab
12.סאלאר דה אויוני (salar de uyuni), בוליביה: זהו בית הקברות לעשרות רכבות וקרונות מתפוררים, חלקם הם עוד שאריות של עידן הקיטור. אחוז ניכר מהרכבות שנמצאות פה נבנו בבריטניה ויוצאו לדרום אמריקה במאה ה-19 ובמחצית הראשונה של המאה ה-20.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
בגוש קטיף שירתתי מעל חצי שנה
לפני הגירוש. באמת היה מדהים וחבל שנגמר. ספק אם אתה מכיר את הארץ ואת העולם טוב ממני. כמעט ואין יישוב שלא ביקרתי בו בארץ, אבל גם בעולם. אומר לכם רק, שגידופים וסתימת פיות זה יותר נחלת השמאל הקיצוני וקרןישראל החדשה ואתם מיישרים איתם את הקו. המסקנה? ל-26: לא די ביהדותך, כי לא בחרת בזה. חשוב יותר להיות אדם ועם נשמה יהודית שספק אם יש לך.
ל-24 ו-26 הכועסים האומללים  |  04.10.18
לכל התגובות