אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וויימו, חברת הרכב האוטונומי של אלפבית, תתחיל לפעול בשנגחאי צילום: waymo

וויימו, חברת הרכב האוטונומי של אלפבית, תתחיל לפעול בשנגחאי

הוקמה חברה בת באזור הסחר החופשי של שנגחאי, כשוויימו היא בעלת המניות היחידה. לפי הערכות, חדירת וויימו לשוק הסיני היא מהלך אסטרטגי נבון - שכן החברות הסיניות מפגרות אחר המתחרים מארה"ב בתחום הנהיגה העצמונית

26.08.2018, 10:20 | עומר כביר
וויימו (Waymo), מפתחת הרכב האוטונומי של אלפבית, נכנסת לסין והקימה חברה בת באזור הסחר החופשי של שנגחאי - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, שמתבסס על רישומים רשמיים בסין.

קראו עוד בכלכליסט

לחברה הבת הון של 3.5 מיליון יואן (508 אלף דולר) ולפי הרישומים היא צפויה לפתח ולבחון מכוניות אוטונומיות, וכן לספק שירותי ייעוץ עסקי, ניהול שרשרת אספקה ולוגיסטיקה. וויימו היא בעלת המניות היחידה והיועץ המשפטי שלה, קווין ווזן, הוא יו"ר החברה הבת בשנגחאי. מנכ"ל וויימו, ג'ון קראפיק, רשום כאחד הנציגים הבכירים שלה. הרישום של החברה החדשה התבצע ב-22 במאי, אך נחשף רק השבוע בתקשורת המקומית.

מכונית וויימו בארה"ב , צילום: waymo מכונית וויימו בארה"ב | צילום: waymo מכונית וויימו בארה"ב , צילום: waymo

יָאלֶה גָ'אן, מנהל חברת הייעוץ הסינית Automotive Foresight, אמר לוול סטריט ג'ורנל שהמהלך צפוי להטיב הן עם וויימו והן עם סין. "ליצרניות רכב סיניות רבות עדיין אין משאבים לפתח מערכות נהיגה אוטונומיות בעצמן", הוא אמר. "היתרון לוויימו ברור: סין היא שוק הרכב הגדול בעולם. אם אתה רוצה לספק שירותי רכב אוטונומיים, זה השוק החשוב ביותר". וויימו לא הגיבה לדיווח.

הפרסום מגיע לאחר שבשבועות האחרונים נחשף שהחברה האחות, גוגל, מעוניינת לחזור לפעילות רחבה בשוק הסיני ומפתחת לשם כך מנוע חיפוש מצונזר ואף מנהלת מגעים עם חברות מקומיות לאספקת שירותי ענן. המהלך עורר ביקורת חריפה בקרב עובדי החברה, שאילצה את המנכ"ל סונדאר פיצ'אי לכנס אסיפה כללית במהלכה ניסה להרגיע את העובדים בהבטחה שהחברה לא קרובה להשיק מוצר חיפוש בסין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות