אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הג'וב החדש של חיים רמון - יועץ לחברת קנאביס בבורסה צילום: חיים צח

הג'וב החדש של חיים רמון - יועץ לחברת קנאביס בבורסה

אסיף 420 תתמזג לשלד של קמן קפיטל. מניות הקנאביס הובילו היום את העליות בתל אביב לאור הערכות כי שאלת הייצוא תוכרע בקרוב

26.08.2018, 21:07 | דרור רייך

מניות הקנאביס הובילו את העליות בבורסת תל אביב היום. מניית טוגדר עלתה ב־26%, מדיוי קפצה ב־29%, פרוטאולוג'יקס התחזקה ב־18%, הון אחזקות עלתה ב־17% ודי פארם הוסיפה 12%. הסיבה לזינוק: הערכות כי ההחלטה לגבי ייצוא הצמח הירוק מישראל תגיע לנקודת הכרעה בשבועות הקרובים. בדיון בנושא, שנערך ביום חמישי האחרון, הוחלט על הקמת ועדה בין־משרדית שתגבש המלצות לגבי שאלות הפיקוח והאבטחה, מחשש לזליגה של קנאביס לשוק החופשי.

קראו עוד בכלכליסט

מצטרפת חדשה לטרנד

בתוך כך נודע כי חברה נוספת עם פעילות קנאביס מצטרפת לבורסת תל אביב. אסיף 420 תתמזג לשלד של קמן קפיטל, הנסחר בבורסה. במסגרת עסקת המיזוג נקבע כי בעלי המניות של אסיף 420 יקבלו 60% מהון החברה תמורת מיזוג פעילותה. אסיף 420 מפתחת פתרונות בענף הקנאביס הבינלאומי, בדגש על מוצרי בריאות, קוסמטיקה ושמנים מבוססי קנאביס. החברה מדווחת כי היא מצויה במשא ומתן עם חברות באירופה למכירת שמנים רפואים ועם מפעלים שייצרו עבורה את המוצרים, וכי היא חתמה על הסכם הפצה ראשון שמוערך ב־90 מיליון דולר בשנים 2020-2019.

השר לשעבר חיים רמון, צילום: עטא עוויסאת השר לשעבר חיים רמון | צילום: עטא עוויסאת השר לשעבר חיים רמון, צילום: עטא עוויסאת

החברה מתהדרת במגוון מומחים, בהם יורם דרורי, יו״ר דרורי־שלומי BBDO; אוון הורוביץ, מייסד ומנכ״ל אינדקס הקנאביס Weed Club מקליפורניה; ואפילו שר הבריאות והמשפטים לשעבר חיים רמון.

הצפי: מיליארד שקל בשנה

"רפורמת הקנאביס" למכירת קנאביס רפואי יצאה לדרך לפני חמישה חודשים. אולם, ייצוא הקנאביס, שעליו מסתמכות חברות בתחום לביסוס הכנסותיהן, תקוע בשל אי־הסכמות בין משרדי הממשלה.

לפי הערכות, הייצוא הישראלי צפוי לגלגל כמיליארד שקל בשנה בעוד כשלוש עד חמש שנים. גורמים בממשלה חוששים שאי־התרת היצוא תביא מדינות כמו קנדה או אוסטרליה להקדים את ישראל במהלך.

בפברואר פנה נשיא התאחדות התעשיינים ויו''ר הארגונים הכלכליים שרגא ברוש, יחד עם יו''ר התאחדות האיכריים דובי אמיתי (שמחזיקה בעצמה בחברת הקנאביס עמיר שיווק) לראש הממשלה בנימין נתניהו. אלה קראו לו "לפעול בדחיפות לאישור יצוא הקנאביס". אולם, בתחילת אותו החודש ביקש נתניהו לעצור את תהליך אישור הייצוא, בצל מחלוקת קשה שהתגלעה בין משרד האוצר לבין המשרד לביטחון פנים על השלכות הקמת תעשיית קנאביס בארץ. על רקע זה, נתניהו החליט לשקול מחדש את התהליך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות