אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיץ צפוף בנתב"ג: 2.7 מיליון נוסעים חלפו בשדה התעופה בחודש אוגוסט צילום: אביגיל עוזי

קיץ צפוף בנתב"ג: 2.7 מיליון נוסעים חלפו בשדה התעופה בחודש אוגוסט

רשות שדות התעופה מדווחת על עלייה של 10% במספר היוצאים והנכנסים לארץ דרך נמל התעופה בן גוריון, בהשוואה לאוגוסט 2017. בספטמבר יגדל מספר הנוסעים בהשוואה לחודש המקביל אשתקד ב-17%, בין היתר הודות לרכבת האווירית של חסידי ברסלב לאומן באוקראינה

27.08.2018, 13:50 | תומר הדר

קיץ חם בשדה התעופה על שם בן גוריון: לפי רשות שדות התעופה עד סוף חודש אוגוסט צפויים לחלוף בנתב"ג כ-2.7 מיליון נוסעים – נתון המייצג עליה של 10% בתנועת הנוסעים הבינלאומית. בספטמבר צפויים לחלוף בשדה כ-2.2 מיליון נוסעים בכ-14 אלף טיסות - גידול של 17%.

קראו עוד בכלכליסט

ברשות שדות התעופה מדגישים כי ב-5.9 תחל "הרכבת האווירית" של חסידי ברסלב לאומן. עד ה-9.9. בסך הכול צפויים כ-30 אלף חסידים לעשות דרכם לאוקראינה בכ-133 טיסות, כאשר עיקר תנועת החסידים תורגש ב-6.9, אז צפויים לעבור בו כ-8,300 חסידים ב-45 טיסות.

לפי רשות שדות התעופה, היעדים המועדפים על הישראלים בספטמבר הם יוון, טורקיה (ממנה ממשיכים הנוסעים בטיסות קישור), אוקראינה, איטליה ורוסיה.

נתב"ג (ארכיון), צילום: ענר גרין נתב"ג (ארכיון) | צילום: ענר גרין נתב"ג (ארכיון), צילום: ענר גרין

הרשות מדגישה כי על מנת להקל על תהליך הטיסה מתבקשים הנוסעים להגיע לשדה התעופה ארבע שעות לפני מועד ההמראה המתוכנן.

לנוסעים מומלץ לבצע צ'ק אין לטיסה מהבית באתר חברת התעופה או באתר נמל התעופה בן גוריון.

לשימוש הנוסעים מעברים אוטומטיים למחזיקי דרכון ביומטרי ומומלץ להצטייד בדרכון ביומטרי.

כל נוסע רשאי לשלוח מזוודה תקנית אחת במשקל עד 20 ק"ג ובנוסף ניתן לקחת למטוס תיק יד בגודל סטנדרטי במשקל שלא יעלה על 8 ק"ג. לא יאושרו ארגזי קרטון שקים מפלסטיק וכל כבודה שאיננה תקנית לטיסה. משלוח ארגזי מזון יש לתאם מראש דרך מסופי המטען בנמל התעופה בן גוריון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות