אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוכנות היהודית תעניק הלוואות של עד 100 אלף לעסקים שנפגעו בעוטף עזה צילום: רויטרס

הסוכנות היהודית תעניק הלוואות של עד 100 אלף לעסקים שנפגעו בעוטף עזה

הריבית שנגבית על ההלוואות תהיה בגובה פריים + 1.5%, וההחזר של הקרן הריבית במשך 5 שנים. הסוכנות היהודית תעמיד ערבות של עד 70% מגובה ההלוואה

27.08.2018, 18:06 | עמרי מילמן

הסוכנות היהודית הודיעה היום (ב') כי תעניק הלוואות של עד 100 אלף שקל לעסקים שנפגעו מטרור העפיפונים וירי הרקטות מרצועת עזה.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואות יינתנו בתנאים מועדפים ובהליך מהיר, לדברי הסוכנות, במטרה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בעוטף עזה שפעילותם העסקית נפגעה באופן משמעותי עקב המציאות הביטחונית בחודשים האחרונים.

הריבית שנגבית על ההלוואות תהיה בגובה פריים + 1.5% עם תקופת גרייס של 6 חודשים ואחריהם 5 שנות החזר של קרן וריבית. הסוכנות היהודית תעמיד ערבות שיורית של עד 70% מגובה ההלוואה והלווים יעמידו ערב אחד לטובת ההלוואה שניתנת באמצעות בנק אוצר החייל.

שריפה ליד קיבוץ כרמיה בעוטף עזה שריפה ליד קיבוץ כרמיה בעוטף עזה שריפה ליד קיבוץ כרמיה בעוטף עזה

השריפות בעוטף עזה לא פגעו רק בחקלאים ששטחם נשרף אלא גם בעסקים בתחום התיירות באזור כמו מסעדות, צימרים וכו'.

המרכז לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית פתח מסלול חירום של "קרן נס לפיתוח הנגב" הממומנת בסיוע קהילות יהודי מטרו ווסט ומיאמי. הסיוע הסוכנותי יתמקד בעסקים בתחומי המסחר, התיירות והשירותים היות והעסקים בתחום החקלאות מטופלים על ידי המדינה והוגדרו כנפגעי פעולות איבה. במסגרת מסלול החירום יוענקו הלוואות לעסקים שפעילותם העסקית נפגעה במועצות אזוריות חוף אשקלון, שדות נגב, שער הנגב, אשכול ומרחבים וכן בערים שדרות ונתיבות.

אותם עסקים אמורים לקבל גם פיצוי מקרן מס רכוש של רשות המסים, אולם לעיתים גובה פיצוי או משך הזמן עד שניתן במלואו מקשים על המשך הפעילות השוטפת של העסקים שנפגעו.

מנהל המרכז לעידוד עסקים בסוכנות היהודית, אמיר שניידרמן: "הקרנות של הסוכנות נותנות סיוע מהיר בתנאים מועדפים לעסקים גם בזמן שגרה וגם בעתות חירום. מאז הקמתן סייעו קרנות הסוכנות היהודית לכ- 1,900 עסקים ויזמים בהיקף הלוואות של מעל ל- 320 מיליון שקל תוך יצירת כ- 9,000 מקומות עבודה חדשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות