אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיתוח מגניב: בינה מלאכותית שהופכת אתכם לרקדנים מושלמים צילום: איי פי

פיתוח מגניב: בינה מלאכותית שהופכת אתכם לרקדנים מושלמים

חוקרים מאוניברסיטת ברקלי פיתחו תוכנה שיודעת להצמיד פני אדם לתנועות ריקוד מקצועיות - ולהפוך כך כל אחד למייקל ג'קסון או ביונסה. לטכנולוגיה הזו יישומים אפשריים בתחום הקולנוע והפנאי - אך גם משמעויות משפטיות מורכבות

27.08.2018, 17:27 | רפאל קאהאן

חוקרים מאוניברסיטת ברקלי פיתחו מערכת בינה מלאכותית מבוססת למידה עמוקה, שמאפשרת לסרוק צעדי ריקוד ממקור וידאו חיצוני ולחברם אל רקדן לא כשרוני.

אלגוריתם אחד אחראי על יצירה של שלד וירטואלי, שניים נוספים אחראים על יצירת התמונה המלאה והתאמת הפנים של הרקדנים לשלד. התוצאה: סרטון בו אתם רוקדים כמו אלופים.

קראו עוד בכלכליסט

כדי שהסרטון ייראה אמיתי צריך שמושא הריקוד יסתובב וינוע לא מעט, אבל למרות זאת התוצאה נראית אותנטית מאוד. המערכת עצמה אינה מושלמת; על פי דיווח של Engadget ניתן עדיין לראות פרטים שנעלמים מהגוף או טשטוש של חלקים. בנוסף, מנגנון הלמידה העמוקה זקוק לאימון רב לפני שהוא מסוגל להתאים את הצעדים לגוף ה"הרקדנים". המנגנון עצמו מזכיר קצת את טכנולוגיית הדיפ פייק, שמשמשת אתרי פורנו להצמדת פני אנשים לסרטוני מין של אחרים.

לא כל סוגי הריקוד ניתנים ליישום; למשל ברייקדאנס בעייתי לדברי החוקרים, בגלל ה"שבירה" של הגוף בצעדי הריקוד, אך בלט דווקא כן ניתן תרגום בקלות יחסית בזכות העובדה שהרקדנים עומדים ברוב הצעדים.

אין כרגע יותר מדי יישומים פרקטיים של הטכנולוגיה, למעט בתחום הבידור שם ניתן יהיה להפוך כל שחקן או סלבריטאי לפרד אסטר וג'ינג'ר רוג'רס. אבל הפוטנציאל לניצול לרעה של הטכנולוגיה ברור. ניתן דרכה לייצר וידאו של כל אדם מבצע פעולות מסוימות למרות שלא ביצע אותן מעולם. זה עשוי להפוך סרטוני וידאו ללא קבילים משפטית בעתיד הרחוק - מה שאולי עשוי לגרום לזניחת הניטור הנרחב של המרחב הציבורי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות