אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ההשקעות מור יציע ניהול קופות גמל צילום: עמית שעל

בית ההשקעות מור יציע ניהול קופות גמל

לראשונה מזה שנים, תחרות חדשה בשוק הגמל: בית ההשקעות קיבל את היתר רשות שוק ההון לרכוש את פעילות אינטרגמל ולהיכנס לתחום קופות הגמל וההשתלמות

27.08.2018, 17:40 | רחלי בינדמן
בית ההשקעות מור נכנס באופן רשמי לתחום הגמל – זאת לאחר שקיבל היתר מרשות שוק ההון לרכוש את חברת אינטרגמל, המחזיקה בפעילות גמל קטנה המבוססת על ניהול השקעות פאסיבי. בכך מרחיבה מור את פעילותה לתחום החיסכון ארוך הטווח, זאת כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

חברת הגמל תציע קופות גמל לתגמולים ולפיצויים, קרנות השתלמות וקופות גמל להשקעה, וכן תנהל את קופת הגמל "חסכון לכל ילד", על בסיס הפלטפורמה של אינטרגמל המאפשרת לבצע את כל הפעולות בחשבון באופן דיגיטלי.

חברת הגמל של מור תמשיך לנהל מסלולי השקעה מחקי מדד, ובכוונתה להקים מסלולי השקעה חדשים בניהול אקטיבי במטרה לאפשר ללקוחות החברה בחירה בין מגוון אפשרויות ושיטות השקעה. מדובר בכניסה ראשונה מזה עשור של גוף משמעותי לענף הגמל.

אינטרגמל הוקמה על ידי דב סיני בשנת 2014 והיא מנהלת, נכון ל-30 ביוני 2018, נכסים בהיקף של כ-184 מיליון שקלים. אינטרגמל היא החברה הראשונה בישראל שהקימה פלטפורמה דיגיטלית מלאה המאפשרת ללקוחות להצטרף למגוון מכשירי השקעה לטווח ארוך באמצעות האינטרנט, וכן לבצע מכלול פעולות לניהול החשבון באופן דיגיטלי.

אלי לוי מנכ"ל מור , צילום: אוראל כהן אלי לוי מנכ"ל מור | צילום: אוראל כהן אלי לוי מנכ"ל מור , צילום: אוראל כהן

קבוצת מור מעסיקה כ-60 עובדים ומנהלת נכסים בהיקף של כ-20.4 מיליארד שקלים, נכון ל-5 באוגוסט 2018. פעילות חסכון ארוך טווח תצטרף ליתר הפעילויות בהן עוסקת מור – ניהול קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות וניהול קרנות גידור.

את העסקה הובילו מאיר גרידיש – מ"מ יו"ר דירקטוריון מור השקעות ויו"ר החברות הבנות, וכן אלי לוי ויוסי לוי - מבעלי השליטה. נציין כי יוסי לוי ניהל את ההשקעות של קופת הגמל של תעשיה אווירית בין השנים 1996 עד סוף 2005.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות