אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עצמאית ביפן: נסיעת מבחן של מונית אוטונומית ברחובות טוקיו הסתיימה בהצלחה צילום: רויטרס

עצמאית ביפן: נסיעת מבחן של מונית אוטונומית ברחובות טוקיו הסתיימה בהצלחה

המונית של חברת פיתוח הטכנולוגייה ZMP וחברת המוניות הינומורו קוטסו הצליחה לאסוף נוסעים, לנווט ברחובות העיר הצפופים ולגבות תשלום. הניסוי המוצלח מגדיל את הסיכויים שהשירות יהיה מוכן לפעולה באולימפיאדת 2020

28.08.2018, 16:16 | שירות כלכליסט
מונית אוטונומית הצליחה לקחת נוסעים בתשלום דרך הרחובות הצפופים של טוקיו, והעלתה בכך את הסיכוי שהשירות יהיה מוכן לפעולה בזמן כדי להסיע ספורטאים ותיירים בין אתרי התחרויות והעיר במהלך אולימפיאדת הקיץ 2020. ZMP, מפתחת טכנולוגיית נהיגה אוטונומית, וחברת המוניות הינומורו קוטסו, טוענות שבדיקות הכביש שהחלו השבוע הן הראשונות בעולם שכוללות מוניות אוטונומיות ללא נהג ונוסעים בתשלום.

קראו עוד בכלכליסט

נסיעות המבחן התרחשו על רקע דיווחים של טויוטה וענקית התחבורה אובר על הגברת מאמציהן לפתח רכב אוטונומי בניסיון לגבור על מתחרותיהן ביפן, ארה"ב ואירופה.

טויוטה אמורה להשקיע 500 מיליון דולר במיזם, אשר מטרתו פיתוח כלי רכב שמבוססים על המיני-ואן של יצרנית המכוניות Sienna, תוך כוונה להתחיל לבחון את הרכבים ב-2021, כך הודיעה החברה השבוע.

המונית האוטונומית של ZMP , צילום: רויטרס המונית האוטונומית של ZMP | צילום: רויטרס המונית האוטונומית של ZMP , צילום: רויטרס

מיזם הנהיגה האוטונומית של אובר ספג מהלומה במרץ כאשר אחד מהרכבים האוטונומיים שלו פגע והרג הולכת רגל במהלך נסיעת מבחן באריזונה.

ניסאן וחברת הטכנולוגיה DeNa ביצעו גם הן נסיעות מבחן בתחילת השנה לשירות הרובו-רכב שלהן שנקרא Easy Ride לאורך מסלול של 4.5 ק"מ בעיר הנמל היפנית יוקוהאמה. DeNa ו-ZMP ערכו גם מבדקים למונית ללא נהג באמצעות מיניואן Estima של טויוטה, במהלכם הוסעו עשרות דיירים מבתיהם לחנויות המקומיות בעיר פוג'יסאווה שליד טוקיו במהלך מרץ 2016.

במבדק האחרון שנערך בטוקיו, מיניואן שצויד בחיישנים ביצע ארבע נסיעות הלוך-חזור מדי יום לאורך כביש עמוס באורך 5.3 ק"מ שמחבר את המחוזות אוטמצ'י ורופונגי, כך דיווח אתר קיודו ניוז. הניסוי שאמור להסתיים בתחילת החודש הבא, כבש את דמיונם של תושבי טוקיו, ש-1,500 מתוכם נרשמו להיות נוסעים במהלך 96 הנסיעות המתוכננות בין שני היעדים. על סיפונה של כל מכונית נמצא גם נהג ועוזר שאמורים לתפוס שליטה על הרכב במקרה של כל בעיה, אם כי הנסיעות הראשונות עברו בצורה חפה מבעיות. הנוסעים אמורים לסגור את הדלתות בעצמם ולשלם על כל נסיעה כ-13 דולר דרך יישומון בטלפון החכם שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות