אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה לדלק בקידוח הנפט במפרץ מקסיקו: "לא נמסרה מהמפעיל הודעה על ממצא" צילום: עמית שעל

אכזבה לדלק בקידוח הנפט במפרץ מקסיקו: "לא נמסרה מהמפעיל הודעה על ממצא"

מדובר באחד משורת קידוחי נפט שדלק נכנסה אליהם בינואר האחרון בשותפות עם שתי חברות מקומיות - ולאחר שבשלב ראשון נאמר כי יש הסתברות חיובית להפקת נפט בקידוח

28.08.2018, 16:11 | ליאור גוטמן

קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, מדווחת היום (ג') שקידוח הנפט Canoe שבמפרץ מקסיקו הסתיים בשלב זה ללא תוצאות מעודדות. מדובר באחד משורת קידוחי נפט שדלק נכנסה אליהם בינואר האחרון בשותפות עם שתי חברות מקומיות.  

קראו עוד בכלכליסט

השותפות הן החברות גולפסלופ אנרג'י ( GulfSlope Energy - עם 20% בנכס) וטקסס סאות' אנרג'י ( Texas South Energy - עם 5% בנכס) - שתיהן חברות נסחרות (OTC) המתמקדות בפעילות איתור ופיתוח נכסי נפט וגז במדף היבשת של מפרץ מקסיקו שבארה"ב.

בינואר האחרון ההסתברות להפקת נפט תוארה כחיובית, אולם הדיווח הבוקר משקף תמונה אחרת. "קידוח האקספלורציה במים רדודים בפרוספקט Canoe הגיע לעומק סופי של כ-5767 רגל מפני הים, לאחר שחדר את שלוש שכבות המטרה העיקריות שבפרוספקט", אומרים בדלק, ומייד מגיעים לשורה התחתונה: "בהתבסס על ניתוח ראשוני של המידע מהקידוח, ובכלל זה של לוגים-תוך-כדי-קידוח ובדיקות מעבדה של דוגמאות הידרוקרבונים מהקידוח, נמצאו שכבות חול עם נפט. יודגש כי לא נמסרה על ידי המפעיל הודעה על ממצא".

בדלק עוד לא מוותרים מראש ומסבירים שבכוונת המפעיל לבחון את תוצאות הקידוח ביחד עם המידע הסייסמי הקיים לצורך הערכה של פוטנציאל הבאר והבלוק ובחינת כדאיות כלכלית, אבל בדלק בוודאי לא ציפו לבשורה הזו.

הנזק לחברה בשלב זה מתון יחסית, ולפי דלק הסכום הכספי שהוצא בגין הקידוח עד לאטימה הזמנית כאמור הוא כ-7.5 מיליון דולר, מתוכם כ-90% חלקה של דלק. בדלק מסכמים שהאסדה שנמצאת שם אמורה לסיים בימים הקרובים את עבודות האטימה הזמנית בנכס הנפט, ואז לעבור לקידוח חדש ( Tau ) שם יתבצע קידוח אקספלורציה לשכבות עמוקות.

יצחק תשובה בעל השליטה בדלק , צילום: עמית שעל יצחק תשובה בעל השליטה בדלק | צילום: עמית שעל יצחק תשובה בעל השליטה בדלק , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות