אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספוטינסט מגייסת 35 מיליון דולר

ספוטינסט מגייסת 35 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלית מייעדת את הכסף לניצול הזדמנויות התרחבות לשווקים נוספים. עד כה גייסה החברה כ-15 מיליון דולר אשר גם מהם יש לה עדיין עודפים

28.08.2018, 16:17 | גולן חזני

ספוטיסנט הישראלית משלימה סבב גיוס של כ-35 מיליון דולר נוספים לפלטפורמת ניהול מחשוב הענן שפיתחה. סכום זה מצטרף לגיוס קודם של כ-15מיליון דולר אותו סגרה לפני שנה. את הסבב הנוכחי הובילה קרן היילנד (HIGHLAND) ובנוסף השתתפו בו כל משקיעיה הקיימים של החברה, ביניהם אינטל, קרן ורטקס פינקו, וקרן לידרס.

קראו עוד בכלכליסט

עד לגיוס הקודם ביולי 2017, גייסה החברה 2.6 מיליון דולר בלבד בשני סבבים, ובשנה האחרונה גייסה למעשה 50 מיליון דולר. החברה לא ניצלה עדיין את מלוא 15 מיליון הדולרים שגייסה והיא נהנית מתזרים מזומנים שוטף. עם זאת החליטה החברה לצאת לגיוס נוסף כדי לנצל הזדמנויות שמונחות בפניה להתפתח לשווקים נוספים. כספי הגיוס מיועדים גם להמשך פיתוח פלטפורמת ה-Serverless שהיא מציעה.

בחברה מועסקים כיום כ-100 עובדים בשלושה משרדים בתל אביב, סן פרנסיסקו וניו יורק. לאחרונה היא גם צירפה לשורותיה את ניר חינסקי, אשר הוביל את מערך המכירות של Google Cloud במזה"ת, אפריקה ואירופה.

עמירם שחר מייסד ספוטינסט עמירם שחר מייסד ספוטינסט עמירם שחר מייסד ספוטינסט

התוכנה של ספוטינסט מסייעת לחברות לנהל ולייעל את עלויות מחשוב הענן מול ספקיות הענן השונות כמו אמזון, גוגל ומיקרוסופט. החברה הוקמה ב-2015 על ידי עמירם שחר, יוצא ממר"ם שמשמש כמנכ"ל ובהקמת החברה הצטרפו אליו לירן פולק ואהרון טוויזר. ספוטינסט מחזיקה משרדים גם בלונדון ובסן פרנסיסקו.

ספוטינסט מזהה בעזרת אלגוריתמים שפיתחה את משאבי המחשוב הזולים מבין העודפים הנמכרים על ידי ספקיות שירותי הענן הגדולות. בין אלף לקוחותיה ניתן למנות את יוניליבר, סוני וסמסונג. שחר אמר כי: ״אנחנו מאפשרים לתאגידי ענק וחברות סטארט-אפ כאחד להריץ את סביבות הייצור הקריטיות ביותר שלהם בשבריר מהעלות הרגילה שהיו משלמות אילו לא היו משתמשים בנו״.

עוד הסביר שחר שהחיסכון בעלויות מתבצע תוך שימוש בבינה מלאכותית. המשמעות היא שהלקוחות שלנו יכולים להיות פרואקטיביים בניהול משאבי המחשוב שלהם בענן, ולא רק להגיב למתרחש כפי שהיו רגילים בעבר״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות