אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך בין בעלי המניות בקשת: נדחתה הבקשה לצו מניעה צילום: יובל חן

הסכסוך בין בעלי המניות בקשת: נדחתה הבקשה לצו מניעה

בית המשפט דחה את בקשת אדם נגל וחברת פאנצ'ליין להוציא צו מניעה נגד דילול אחזקותיהם

28.08.2018, 18:06 | יואב סטולר

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחתה את דרישתו של אדם נגל וחברת פאנצ'ליין בבעלותו לצו מניעה נגד דילול אחזקותיהם (6.7%) בקשת.

ממסמכים שהוגשו במסגרת התביעה עולה ששוויה של החברה עומד על 90 מיליון שקל בלבד, אך בעלי המניות המרכזיים יצחק תשובה (20%) והאחים דרורית ודודי ורטהיים (51%) הזרימו בשנתיים האחרונות 160 מיליון שקל. נגל, המייצג את אביו וילי נגל, דרש לבטל את הדילול שנעשה באחזקותיו וכן דילול שמתוכנן להתבצע.

השופט חאלד כבוב כתב: "באשר לסיכויי התביעה, דינן של טענות המבקשים בדבר הליקויים בהתנהלות המשיבה, לרבות השווי ודילול מניות המבקשת, אינן מצדיקות על פניו קביעה לפיה מדובר בתביעה שסיכוייה ראויים או טובים. הטענות המועלות על ידי המבקשים הן טענות כבדות משקל וראויות שעה שבעלת מניות מיעוט בחברה נדרשת לקבל החלטה שיש בה כדי להשלים לא רק על המשך החזקותיה בחברה אלא גם על זכותה למינוי דירקטור מטעמה – זכות שיכול ותישלל ממנה במקרה שהחלטה על הדילול תתקבל את המבקשת לא תשתתף בהזרמת הכספים המיועדת. יחד עם זאת, אציין כבר בשלב זה כי לא ברור כלל ועיקר מדוע השתהו המבקשים בהגשת הבקשה למתן צו מניעה במעמד צד אחד עד יום לפני כינוס אסיפת הדירקטוריון".

   

בניין קשת, צילום: יובל חן בניין קשת | צילום: יובל חן בניין קשת, צילום: יובל חן

השופט כבוב הותיר את המקום לבירור הסוגיות לעומקן בבית המשפט כשהוא מודיע על החלטתו שלא למנוע כבר מראש את הצעדים המתוכננים שיפגעו בעמדתם הנגלים בקשת ושייטלו מהם את הזכאות לכיסא בדירקטוריון: "איני בא לקבוע ממצאים בדבר הערכות השווי לגביהן טוענים המבקשים אלו ראויות ומבוססות או שמא מדובר בהערכות שווי שנערכו על ידי גורמים בעלי עניין. אלו סוגיות שיידונו, אם בכלל, בהמשך הדרך היה והתביעה תתברר בפני בית משפט. כל שאני נדרש להכריע בו בשלב זה הוא האם קיימת הצדקה למתן צווי¬ם זמניים דחופים במעמד צד אחד. לא מצאתי כי יש מקום למתן צווים כאמור. בשים לב לעובדה שהצו המבוקש נוגע לכינוס אסיפת דירקטוריון שנקבעה למחר (ואשר שעת כינוסה לא צוינה) ולאור דחיית הבקשה, אין מקו¬ם עוד לקבלת תגובת המשיבה ולקיום דיון בבקשה".

בדבריו התייחס השופט כבוב באופן ישיר לטענות שהעלו נציגיו של נגל ממשרד כספי ושות' לפיהן דודי ודרורית ורטהיים ויצחק תשובה בעלי המניות המרכזיים התנהלו בחברה כ"נכס פרס" ללא כל עמידה בפרמטרים כלכליים. "אין בידי לקבל בשלב זה את הטענה שמדובר במעין שותפות בין שישה בעלי מניות בלבד, שהרי מדובר בחברה שיש לה הנהלה מקצועית שמנווטת את פעילותה העסקית גם אם זו אינה נעשית או מתבצעת על פי ציפיות המבקשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות