אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חומר הגלם הפגום שלח את ספאנטק לאזהרת רווח

חומר הגלם הפגום שלח את ספאנטק לאזהרת רווח

יצרנית המגבונים צופה פגיעה של עד חמישית מהרווח התפעולי ברבעון השלישי בגלל חומר גלם פגום. המשקיעים העדיפו להתמקד בדו"חות הטובים לרבעון השני והמניה זינקה

28.08.2018, 18:36 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

חומר גלם פגום שסופק לספאנטק הישראלית צפוי לפגוע ברווח התפעולי שלה במיליוני שקלים במהלך הרבעון השלישי. יצרנית הבדים הלא ארוגים הודיעה אתמול כי הבעיה, שנוצרה לה מספק שפועל מולה בארה"ב, צפויה להיפתר בתוך שבועות. בחברה, שנשלטת בעקיפין על ידי חזי ניסן, מעריכים כי הפגיעה ברווח התפעולי ברבעון השלישי תהיה 4-2 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

חרף האזהרה לפגיעה ברווח, מניית ספאנטק נסקה במהלך המסחר ב־5.9%, תוך שהיא מגלמת לחברה שווי של 847 מיליון שקל. מדובר בתוספת של 46 מיליון שקל ביחס לשווי בתחילת יום המסחר.

נראה שאופטימיות המשקיעים נבעה מדיווח קודם של החברה, על תוצאותיה לרבעון השני, שעלו על צפי השוק. ספאנטק רשמה עלייה של 16.4% במכירות, שהסתכמו ב־171 מיליון שקל, וזינוק של 119% ברווח התפעולי, שהסתכם ב־18.4 מיליון שקל. בשורה התחתונה עלה הרווח הנקי של החברה ברבעון פי 5.4 והסתכמו ב־12.9 מיליון שקל לעומת 2.4 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל. הוא הושפע מהוצאות המימון, שנחתכו ביותר מחצי ברבעון.

שער החליפין הדולרי לא הראה שיפור מהותי בתום הרבעון השני ביחס למקביל. הדולר עמד על 3.58 שקלים בסוף יוני לעומת 3.59 שקלים אשתקד. אך הזינוק ביורו - מ־3.95 שקלים אשתקד ל־4.26 שקלים ברבעון - שיחק לידי יצואניות כמו ספאנטק. עם זאת, בסיכום הרבעון השני רשמה החברה הוצאות זניחות של 20 אלף שקל על הפרשי מטבע מול הכנסות של 208 אלף שקל ברבעון המקביל. במחצית הראשונה עמדו ההכנסות על 727 אלף שקל מול הפסד בתקופה המקבילה.

ספאנטק מייצרת בד לא ארוג באמצעות זרמי מים חזקים. 91% מהכנסותיה ב־2017 נבעו ממגבונים לחים. ספאנטק נשלטת על ידי ניסן תעשיות רפואיות (59%), שבשליטת חזי ניסן (52.46%). בספאנטק מחזיקים גם יובל ויהודית רקנאטי, עם 9.84%, ובית ההשקעות פסגות, בעל עניין בחברה.

מפעל ספאנטק מפעל ספאנטק מפעל ספאנטק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות