אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון ומנוצ'ין סיכמו: צוות משותף יאכוף את הסנקציות הכלכליות על איראן בתחום ההייטק צילום: נעם ריבקין

כחלון ומנוצ'ין סיכמו: צוות משותף יאכוף את הסנקציות הכלכליות על איראן בתחום ההייטק

כחלון: "הסנקציות הכלכליות שארה"ב מובילה כלפי איראן מוכיחות עצמן. הן תורמות להסרת האיום על בטחונה של ישראל ולבטחון העולם החופשי כולו"

29.08.2018, 10:01 | עמרי מילמן

שר האוצר, משה כחלון ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין סיכמו אמש על הקמת צוות משותף שיגביר את אכיפת הסנקציות הכלכליות על איראן במסגרת פגישה שקיימו בוושינגטון. מדובר בפגישה הרביעית בין השניים בשנה האחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

במשרד האוצר דיווחו כי עיקר הפגישה נסובה סביב נושא הסנקציות על איראן כשסוכם בין שרי האוצר על הקמת צוות משותף שיאכוף את הסנקציות על איראן בתחום ההייטק. האחריות על הפעלת הסנקציות הכלכליות בידי משרדי האוצר של כל מדינה. הצוות המשותף יאויש על ידי גורמי מקצוע משני המשרדים, כאשר האחריות על סנקציות כלכליות היא בידי משרדי האוצר של שתי המדינות.

מימין שר האוצר משה כחלון ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ מימין שר האוצר משה כחלון ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין | צילום: נעם ריבקין מימין שר האוצר משה כחלון ושר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ

בנוסף לנושא האיראני, השרים דנו בשיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לארה"ב ובסוגיות מיסוי משותפות, אולם לא נרשמה שום התקדמות בנוגע לסוגיה שמעסיקה את המגזר העסקי בארץ ובעולם - רפורמת המס של טראמפ שאמורה למשוך בחזרה לארה"ב פעילות של חברות אמריקאיות (על חשבון ישראל בין היתר). בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד והנספח הכלכלי בארה"ב ערן ניצן.

לאחר הפגישה עם מזכיר האוצר מנוצ'ין פגש השר כחלון את שליחו של הנשיא טראמפ למזה"ת ג'ייסון גרינבלט והם דנו בקידום פרויקטים כלכליים משותפים ישראלים-פלסטיניים בגיבוי אמריקאי.

כחלון מסר כי "הסנקציות הכלכליות שארה"ב מובילה כלפי איראן מוכיחות עצמן. הן תורמות להסרת האיום על בטחונה של ישראל ולבטחון העולם החופשי כולו, ועל כך יש להודות לארה"ב. הפגישה עם מזכיר האוצר סטיבן מנוצ'ין נועדה להמשיך ולהעמיק את הקשרים הכלכליים-אסטרטגיים עם ארה"ב. לצוות המשותף שהקמנו תהיה חשיבות גדולה בהידוק הסנקציות על איראן. זוהי בשורה גדולה למדינת ישראל."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות