אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי אירונאוטיקס זומנו לשימוע לפני כתב אישום

בכירי אירונאוטיקס זומנו לשימוע לפני כתב אישום

הבכירים זומנו לשימוע לאחר חקירה של משרד הביטחון והמשטרה בנוגע לעסקה של אירונאוטיקס במדינה זרה - על הפרשה הוטל צו איסור פרסום; תגובת החברה: "אנו משוכנעים כי לאחר שנשטח את עמדתנו תגיע הפרקליטות להחלטה לפיה אין מקום להעמיד את החברה או נושאי המשרה בה לדין"

29.08.2018, 10:03 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

בכירי חברת אירונאוטיקס הוזמנו לשימוע בפרקליטות לפני הגשת כתב אישום בפרשה בה מעורבת החברה שעל פרטיה הוטל צו איסור פרסום. מדובר בחקירה שהחלה לפני 9 חודשים במשרד הביטחון ובלה"ב 433 הקשורה לעסקה מול לקוח מהותי של החברה במדינה זרה.

מכתבי השימוע נשלחו אל החברה, אל מנכ"ל החברה, עמוס מתן; סמנכ"ל החטיבה העסקית, מאיר ריזמוביץ'; מנהל חטיבת הפיתוח של החברה באותה התקופה, חיים היבשר; מנהל השיווק של החברה, דוד גולדין, ולעובדים נוספים.  

קראו עוד בכלכליסט

כתב החשדות מייחס למנהליה הבכירים של החברה ולעובדים החשודים, ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק הפיקוח על היצוא הביטחוני, שלכאורה גם הן בוצעו בנסיבות מחמירות. חוק הפיקוח על היצוא הביטחוני נחקק לפני כעשור, ותכליתו להגן על הקשרים המדיניים והביטחוניים של ישראל מפני הסכנות שביצוא בלתי מורשה של ידע וציוד בטחוני.

חברת אירונאוטיקסהודיעה היום כי קיבלה לידיה מידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודעה בכתב על קבלת חומר החקירה נגדה וכנגד נושאי משרה בה, וכן הודעה כי אלה יזומנו לשימוע.

מאירונאוטיקס, המיוצגת על ידי עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין נמסר: ״לאחר שקיבלנו את הודעת הפרקליטות ודבר זימונם של החברה ונושאי משרה בה לשימוע, אנו משוכנעים כי לאחר שנשטח לראשונה את עמדתנו בשימוע, תגיע הפרקליטות - לאחר בחינת הדברים כהווייתם - להחלטה מושכלת לפיה, אין מקום להעמיד את החברה או מי מנושאי המשרה בה לדין ותורה על סגירת התיק".

בחברה הוסיפו כי גם כעת, כתמיד וביתר שאת, תמשיך החברה לפתח את עסקיה, לסגור עסקאות הנמצאות בשלבי גיבוש שונים, לשרת את לקוחותיה הרבים, בארץ ובעולם, ולהמשיך להעניק להם את המוצרים והשירותים המובילים בתחומם".

ידידיה יערי, יו"ר אירונאוטיקס, כתב לעובדים: "עם סיום שלב החקירה באשר לאירוע של שנה שעברה, החליטה הפרקליטות להמשיך לשלב השימוע לחברה, למרות שקיווינו אחרת. לאחר שעלה בידי להבין מה הסיקה הפרקליטות מחומר החקירה, אין לי שום ספק היום, כי גם אם נעשו מצדינו טעויות, הן נעשו בתום לב, ללא שום כוונת מכוון ואך ורק בראיית טובת החברה ומחויבותה ארוכת השנים ללקוח. זה ושום דבר אחר. לכן אין לנו סיבה לחשוש מהבאות, להיפך, זו הזדמנות עבורנו לשכנע כי אם נעשו כשלים הם היו במישור הטכני ואין בפעולות שנעשו ובהנחיות שנתנו באירוע, היבט פלילי כלשהו.

לדירקטוריון החברה יש אמון מלא ביושרתם של המנכ"ל וכל נושאי המשרה הקשורים. אירונאוטיקס תילחם על חפותה ושמם הטוב של אנשיה בכל חזית שתידרש לכך. לפנינו מבחן לא פשוט, אבל נעבור אותו רק אם ננהג בקור רוח ושיקול דעת ובמיוחד אם לא ניתן לדבר להסיט אותנו ממה שאנו עושים טוב יותר מהאחרים – מלטי"ם ורחפנים. שתהיה לנו השנה הבאה עלינו לטובה, שנת ברכה לחברה ולעובדיה ובריאות ואושר לכל אחת ואחד מכם ובני ביתו."

 

עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות