אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת גולשי פיירפוקס: נתוני השימוש שלכם יועברו לגורמי מחקר צילום: אתר מוזילה

לידיעת גולשי פיירפוקס: נתוני השימוש שלכם יועברו לגורמי מחקר

קרן מוזילה, מפעילת הדפדפן הפופולרי, הודיעה שתנגיש מידע משתמשים לחוקרים, עיתונאים ומוסדות אקדמיים. לא מדובר במידע אישי למטרות מסחריות, כי אם בפרטים כגון גרסת הדפדפן, השימוש בכלי אבטחה, תוספים ועוד

29.08.2018, 14:22 | רפאל קאהאן

קרן מוזילה הודיעה אמש (ג') בפוסט שפרסמה שתעמיד לרשות הציבור מידע אישי שמקורו במשתמשי דפדפן פיירפוקס שלה. הקרן הסבירה שהמידע ישמש למטרות מחקר ומטרות ציבוריות אחרות, ולא לשימוש מסחרי מובהק.

קראו עוד בכלכליסט

לא מדובר במידע אישי רגיש, כי אם בפרטים כגון שיעורי שימוש בחתכים שונים, גרסת התוכנה, שיעור השימוש בכלי הגנה מפני מעקב והתקנות תוספים. הנתונים ייאספו מ-10 מדינות בשלב זה, ויאפשרו לחוקרים להפיק תובנות על סוגיות רשת הנוגעות אליהן. כדוגמה, הציגה מוזילה פרטים כמו הירידה בשיעור הגלישה בסין במהלך פסטיבל האביב השנתי או ממוצע השימוש היומי של גולש אמריקאי ברשת - שעומד על כ-6 שעות.

דפדפן פיירפוקס, צילום: אתר מוזילה דפדפן פיירפוקס | צילום: אתר מוזילה דפדפן פיירפוקס, צילום: אתר מוזילה

המטרה של מוזילה היא להועיל לחוקרים ומסקרים ולהנגיש מידע אנונימי מדויק לציבור. מהלך זה מצטרף לדו''ח החומרה אותו החלה להפיץ ב-2016, וכולל מידע אודות המכשירים עליהם מריצים הגולשים את הדפדפן שלה.

"פיירפוקס הוא פרויקט פתוח ואנו מאמינים שהמידע שמיוצר דרכו צריך לשמש לטובת הציבור", הסבירו אנשי הקרן. בדרך, חשפו את מספר המשתמשים הכולל של הדפדפן שעומד על כ-256 מיליון איש ברחבי העולם. בשלב הראשון המידע יגיע רק ממשתמשי גרסת הדסקטופ של הדפדפן ובקרוב יצורף למיזם גם מידע מגרסת המובייל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות