אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: "מצלמות המהירות אמינות". הפרקליטות: "עדיין נדרשות הבהרות" צילום: יובל חן

המשטרה: "מצלמות המהירות אמינות". הפרקליטות: "עדיין נדרשות הבהרות"

מהדו"ח שהעבירו מהנדסי הטכניון למערכת המצלמות א-3 עולה כי "אמינות המצלמות גבוהה מאוד". עם זאת, הדו"ח נמצא בשלבי גיבוש סופיים ויועבר לעיון ואישור פרקליטות המדינה - שאמרה: "ישנן עדיין נקודות שטעונות הבהרה"

29.08.2018, 16:14 | ynet
המשטרה הודיעה היום (ד') כי מהנדסי הטכניון העבירו עדכון שממנו עולה כי אמינות מצלמות המהירות א-3 "גבוהה מאוד".

קראו עוד בכלכליסט

"דו"ח הבדיקות של מהנדסי הטכניון נמצא בשלבי גיבוש סופיים", נמסר. "עם קבלת הדו"ח הסופי הוא יועבר לעיון ואישור פרקליטות המדינה. בכפוף לאישור זה, תחודש האכיפה והנפקת הדו"חות בתקופה הקרובה".

מצלמת מהירות, צילום:אלכס קולומויסקי מצלמת מהירות | צילום:אלכס קולומויסקי מצלמת מהירות, צילום:אלכס קולומויסקי

עוד נמסר, כי לעניין תשלום הדו"חות, ללא קשר לפרסום דו"ח הבדיקות, ועל מנת להקל על הציבור, ניתנת ארכה נוספת לתשלום הקנס המקורי, וזאת עד ליום 15.10.18. בנוסף, דו"חות שממתינים לקביעת מועד לדיון בבתי המשפט מיום 10 ביוני 2018 ועד למועד הודעה זו - יקבלו מועד דיון חדש.

עוד נמסר כי בכפוף להודעת המשטרה הסופית לעניין המשך הפעלת המצלמות, תימסר הודעה בנוגע לטיפול בחריגות המהירות שתועדו על ידי מצלמות א-3 בתקופת הביניים. במשטרה הבהירו כי "הבדיקה הספציפית שבגינה ביקשנו בתיאום על הפרקליטות להשהות את התשלומים על דו"חות המהירות, נותחה לעומק על ידי הטכניון ונמצא כי איננה מעידה על בעיית אמינות כלשהי".

בינתיים, בפרקליטות הגיבו על הודעת המשטרה - ואמרו כי "טיוטה של הדו"ח כבר הועברה לבחינת הפרקליטות, אשר סברה כי יש עוד מספר נקודות הטעונות הבהרה בטרם קבלת החלטה סופית. הפרקליטות תמתין לדוח הסופי, כמקובל, בטרם קבלת הכרעה כלשהי בעניין".

כפי שפורסם שלשום ב-ynet, ההערכה הייתה כי ההחלטה שתתקבל היא שהמצלמות אמינות, ולכן נהגים שתועדו כשהם נוהגים במהירות מופרזת יקבלו את דו"חות המהירות לבתיהם, בהם גם נהגים שתועדו בחודשים האחרונים.

מצלמות המהירות א-3 מוצבות בצדי כבישים ברחבי הארץ. ברגע שרכב תועד כשהוא נוסע במהירות מופרזת הוא מצולם, הצילום משודר מהמצלמה למוקד המשטרה ודו"ח שבו צילום הרכב נשלח לבעליו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
משטרה רקובה
היום בערב, כביש 75 לכוון חיפה, צומת ישי, דו נתיבי, רמזור אדום. לפני עומדת מאזדה 3 סטיישן חבוטה כאשר על הגג (ללא גגון) קורות עץ לרוחב אשר בולטות כ-30 ס"מ מכל צד המכונית. לא צריך להסביר מה הסכנה בעקיפת רכב כזה. לידנו עוצרת ניידת משטרת התנועה ובה 2 שוטרים. 2 הבהמות בוהות במכונית ואין צורך לנחש מה עשו. הרמזור התחלף, לחצו על בגז ונעלמו. לצערי, לא הספקתי לרשום מספר רישוי הניידת. זוהי משטרת הריקבון ואנחנו מתפלאים למה גל הירש לא נבחר כמפכ"ל.
השוטר אזולאי  |  02.09.18