אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל עדכון המס: מחיר הבנזין יעלה במוצ"ש ב-2 אג' לליטר צילום: שאטרסטוק

בגלל עדכון המס: מחיר הבנזין יעלה במוצ"ש ב-2 אג' לליטר

בלילה שבין שבת לראשון יתייקר מחיר הבנזין (אוקטן 95, שירות עצמי) ויתקבע על 6.59 שקלים לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר, ללא שינוי מחודש קודם

30.08.2018, 13:14 | ליאור גוטמן
מחיר הדלק יתייקר בחודש ספטמבר ב-2 אג' לליטר. כך לפי מינהל הדלק שבמשרד האנרגיה שמפרסם הבוקר (ה') את מחיר הבנזין לספטמבר הקרוב. לפיכך, בלילה שבין שבת לראשון יתייקר מחיר הבנזין (אוקטן 95, שירות עצמי) ויתקבע על 6.59 שקלים לליטר. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. גם המחיר באילת עולה, וממוצאי שבת המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.63 ש"ח לליטר, עלייה של 2 אג' מהחודש הקודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

בנזין, צילום: רויטרס בנזין | צילום: רויטרס בנזין, צילום: רויטרס

באופן אירוני, החודש נרשמה ירידה הן במחיר הבנזין באגן הים התיכון (ירידה של כ-0.4%) והן בשער הדולר (ירידה של כ-0.65%), מה שתיאורתית היה אמור להוביל להוזלה. מה שקלקל את החגיגה הוא עדכון שוטף של המס (בלו) שמוטל על הדלק, שעלה בכ-3 אג', וקיזז כל הוזלה. כך או כך, מרכיב המס מליטר בנזין ממשיך להיות קבוע עם 61%, כאשר 31% מהמחיר מיוחס לתמחור של הדלקים באגן הים התיכון (נקודת הייחוס של ישראל). שאר מחיר הליטר הוא מרווח השיווק של חברות הדלק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות