אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל סכסוך עבודה במשרד החוץ: שביתת פתע בכל נציגויות ישראל בחו"ל צילום: ynet

בשל סכסוך עבודה במשרד החוץ: שביתת פתע בכל נציגויות ישראל בחו"ל

עובדי התמך של המשרד הודיעו על הצעד במחאה על "השתהות המדינה במציאת פתרון לכשלים בתנאי השכר החדשים". עקב השביתה לא תתקיים קבלת קהל, לא יתקיימו פגישות עבודה וכמה דיונים באו"ם ובאיחוד האירופי יתקיימו ללא נציג ישראלי

30.08.2018, 18:34 | ynet

עובדי התמך של נציגויות ישראל בעולם (אית"ן) הודיעו בצהריים (יום ה') על שביתת פתע בכל נציגויות ישראל בחו"ל, במחאה על "השתהות המדינה במציאת פתרון לכשלים שהתגלו בתנאי השכר החדשים" שחלים עליהם מאז ינואר 2018.

יצוין כי עובדי התמך מהווים כ-60% מכוח האדם בנציגויות משרד החוץ בחו"ל וכ-80% ממשלחות משרדי הביטחון, הכלכלה והתיירות. אי-התייצבותם לעבודה צפויה להשבית כליל את פעילות הנציגויות ברחבי העולם - בדגש על נציגויות ארצות הברית.

בעקבות השביתה, לא תתקיים קבלת קהל במחלקות הקונסולריות, לא יתקיימו פגישות עבודה ואירועים שנקבעו מראש ומספר דיונים באו"ם ובאיחוד האירופי יתקיימו ללא נוכחות נציג ישראלי.

שביתת פתע בנציגויות ישראל בחו"ל, צילום: ynet שביתת פתע בנציגויות ישראל בחו"ל | צילום: ynet שביתת פתע בנציגויות ישראל בחו"ל, צילום: ynet

לדברי ועד העובדים, "הדבר האחרון שרצינו הוא לשבות. רק לפני יומיים שבה מישראל משלחת של הוועד, לאחר סבב משא ומתן שאמור היה לסיים את סכסוך העבודה. עלינו על המטוס בהבנה שהושג פתרון, אבל ההתכתשות המתמשכת בין משרדי האוצר והחוץ שוב מתנהלת על הגב שלנו - ואת זה לא נאפשר".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "בחודשים האחרונים משרד האוצר מנהל דיאלוג שותף עם נציגי וועד עובדי אית"ן במטרה לשפר מספר נושאים במודל השכר החדש. אנו מצרים על כך שבעוד שהשיח נמשך - העובדים בחרו בשביתה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות