אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסרט החדש של ג'וני דפ לא מופץ, ובנק לאומי תובע אולפנים בהוליווד צילום: Vianney Le Caer

הסרט החדש של ג'וני דפ לא מופץ, ובנק לאומי תובע אולפנים בהוליווד

הבנק הגיש תביעה לביהמ"ש בלוס אנג'לס בטענה שאולפני גלובל רוד ומירמקס חייבים לו מיליוני דולרים בכספי ערבות שהופקדו להפצת הסרט; הדבר לא קרה בעקבות טענות של האולפנים על אלימות של דפ בזירת הצילומים, אך בבנק לא מקבלים זאת

30.08.2018, 20:55 | שירות כלכליסט

בנק לאומי הגיש אתמול (ד') תביעה בבית המשפט הפדרלי בלוס אנג'לס נגד האולפנים גלובל רוד אנטרטיינמנט (Global Road Entertainment) ומירמקס בעקבות סירובם להפיץ את הסרט "City of Lies" בכיכובו של ג'וני דפ - על כך דווח ב-Variety.

קראו עוד בכלכליסט

לפי התביעה, גלובל רוד חייבת לבנק מיליוני דולרים בערבויות על הסרט. החברה עוקלה בשבוע שעבר על ידי בנק אוף אמריקה ובעלי חוב אחרים. מירמקס היתה בעלת הזכויות הטלוויזיוניות על הסרט, אך סירבה גם היא להפיצו.

ג ג'וני דפ | צילום: Vianney Le Caer ג

גלובל רוד היתה אמורה להוציא את הסרט לאקרנים ב-7 בספטמבר, אך נסוגה בה בראשית אוגוסט. לפי התביעה, מנכ"ל האולפנים, רוב פרידמן, אמר למפיצים עוד ביולי כי "איננו מוכנים לקבל את הסרט בשל האווירה סביבו". ואילו בפנייה של מירקמס לבנק נמסר כי "יש בעיות משמעותיות בהפקה שפגעו באופן משמעותי בסרט - כולל האשמות שפורסמו על התנהלותו של דפ, כמו גם תביעה שהוגשה נגדו על כך שתקף לכאורה חבר צוות על הסט". מדובר בתביעה שהוכחשה נמרצות על ידי אנשיו של דפ לפיה פגע במנהל הצילומים.

חברת Good Films זכתה בהלוואה של 23.2 מבנק לאומי כדי להפיק את הסרט, שעוסק בחקירה של משטרת לוס אנג'לס את מותם של הראפרים טופאק שאקור ו-Biggie Smalls. חברת אופן רוד הסכימה להפיץ את הסרט בארה"ב ולשלם לפחות 5.4 מיליון דולר בערבויות שיועברו לבנק, כך לפי התביעה. מירקמס קיבלה את זכויות השידורים בטלוויזיה, והסכימה להפקיד ערבות של 4.25 מיליון דולר.

לפי התביעה, Good Films העבירה את הסרט לחברת אופן רוד, שמאז נרכשה על ידי חברת טאנג מדיה ושינתה את שמה לגלובל רוד. נראה היה שהחברה מעוניינת לשלם לבנק, אך לבסוף נמנעה מלעשות זאת. בנק לאומי טען שגלובל רוד השתמשה בטענות נגד התנהלותו של דפ כתירוץ שלא לפרסם את הסרט.

לפי הבנק, "כל הצהרה כזאת תהיה לא נכונה כי הסיבה האמיתית לכך שגלובל רוד לא מפיצה את הסרט היא צרותיה הפיננסיות, וחוסר נכונותה לשלם 10 מיליון דולר לשיווק ולהפצת הסרט כפי שהתחייבה". 

בגלובל רוד לא הגיבו להאשמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות