אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נערה כפותה זה יותר מדי: נפסלה פרסומת של קסטרו צילום: youtube

נערה כפותה זה יותר מדי: נפסלה פרסומת של קסטרו

הפרסומת בכיכובה של רותם סלע נפסלה לאחר שהתקבלו כ-50 תלונות בטענה כי היא מכילה תכנים אלימים ואף בעלת אופי מיני; בפרסומת נראית הדמות שאותה מגלמת סלע כשהיא חוטפת, כופתת, חוקרת ואף במרומז גם רוצחת נערה צעירה

30.08.2018, 22:15 | יואב סטולר

הרשות השנייה פסלה הערב (ה') לשידור את הפרסומת החדשה של קסטרו, בכיכובה של רותם סלע - זאת בגין טענות לאלימות בוטה ואופי מיני.

קראו עוד בכלכליסט

בפרסומת שעודנה זמינה לצפייה בעמוד היוטיוב של מותג האופנה הישראלי - הדמות שמגלמת סלע נראית כשהיא חוטפת, כופתת, חוקרת ואף במרומז גם רוצחת נערה צעירה. המניע שהוביל אותה לבצע את מעשיה הוא סירובה של הנערה להשיב מאיפה השמלה שהיא לובשת - שמלה שסלע תלבש בעצמה לבסוף.

הנערה הכפותה בפרסומת של קסטרו, צילום: youtube הנערה הכפותה בפרסומת של קסטרו | צילום: youtube הנערה הכפותה בפרסומת של קסטרו, צילום: youtube

בעקבות תלונות רבות של צופים וארגונים לזכויות ילדים כנגד הפרסומת, הוציאה היום הרשות השניה מכתב לשלושת הגופים המשדרים - רשת, קשת וערוץ עשר בדרישה לא לשדר את הפרסומת עד לביצוע שורה של תיקונים. הרשות דורשת שיוסרו מהפרסומת סצינות של אלימות בוטה. הדרישה מתייחסת לכל חלקי הפרסומת ובמיוחד לחלק בו מופיעה בחורה כפותה בתא מטען של מכונית. קסטרו התבקשה גם למתן את התכנים המיניים בפרסומת.

יו"ר הרשות יוליה שמאלוב ברקוביץ' והמנכ"ל ניר שויקי מסרו כי "הפרסומת מציגה אלימות מוגזמת אשר עלולה לפגוע ברגשות הציבור בכלל ולהשפיע לרעה על בני נוער בפרט. הרשות נצמדת למטרותיה לשמור על האינטרס הציבורי".

רותם סלע בפרסומת, צילום: קסטרו רותם סלע בפרסומת | צילום: קסטרו רותם סלע בפרסומת, צילום: קסטרו

נציב פניות הציבור ברשות השנייה דוד רגב סיפר כי אל משרדו הגיעו כ-50 תלונות כנגד הפרסומת בהן של ארגון משפחות הנרצחות והנרצחים בישראל והמועצה לשלום הילד. בין היתר התלוננו הצופים כי הפרסומת מכילה תוכן מיני בוטה ומעודדת למעשי אלימות, ודרשו להסירה.

מקסטרו נמסר כי "הקמפיין החדש שלנו נעשה בסגנון קולנועי עם תסריט דמיוני שיכול לקרות רק בסרטים. סרט עם הומור שמתכתב וקורץ לז'אנר סרטי טרנטינו המוכרים והאהובים המשלבים סגנון ייחודי אומנותי, מוקצן ואף ביקורתי. זהו סרט של פנטזיה בדיונית ויש להסתכל עליו ככזה בלבד. מאחלים לכולם שנה טובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות